Kategorie Aktualności

iPhone 13 Pro, dlaczego warto na niego poczekać?

iPhone 13 tak jak kiedyś modele z „s” na końcu nazwy, nie będzie miał wielkich zmian w wyglądzie. Z „eskami” będzie go łączyła również większa przychylność klientów i to zasłużenie. Wiele może zyskać zwłaszcza mniejszy model Pro.

Ciut grubsza obudowa, za to mniejszy „nosek”

Do noska już przywykliśmy, jednak nadal jest on sprawą drażliwą. Dlatego plany jego zmniejszenia, które wraz z modelem 13 mogą wejść w życie, ucieszą wielu użytkowników. Szparka głośnika ma zostać przesunięta pod sam brzeg. To pozwoli na ciaśniejsze upakowanie pozostałych elementów. 

Jednak nie tylko to się zmieni. Grubsza o jedyne  0,26 mm obudowa pozwoli na przeprojektowanie wysepki z aparatami i być może na zastosowanie pojemniejszej baterii. Same aparaty nie zmienią się mocno, co do rozdzielczości i ilości soczewek, jednak ich „wysepka” będzie wyższa, ale zintegruje wszystkie elementy. Jako całość będą zabezpieczone szafirowym szkłem, a nie tak jak obecnie „indywidualnie”. Dodatkowo moduł aparatów ma być taki sam dla obu modeli Pro. Oznacza, to, że również mniejszy iPhone 13 Pro zyska lepszą stabilizację w obiektywnie szerokokątnym i taki sam teleobiektyw, jak wersja Max. Użytkownicy będą mieli znacznie mniej dylematów podczas wyboru iPhone’a. Podobną zmianę związaną z wysepką aparatów ma mieć iPad Pro 2021.

Te informacje pochodzą z wielu źródeł m.in. z serwisów Macotakara, czy Cult of Mac. Te zmiany wraz z zapewne znacznie wydajniejszymi bardziej energooszczędnym procesorem, który znów ze zdjęć i filmów „wydusi” więcej, zostaną wzmocnione usunięciem pewnych wad raportowanych przez użytkowników, które wkradły się do iPhone 12. To wszystko sprawi, że iPhone 13 zwłaszcza Pro, może być naprawdę łakomym kąskiem. Dodatkowo pamiętajmy o ekranie 120 Hz, który w końcu ma trafić do iPhone’ów.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

1 rok temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

1 rok temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

1 rok temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

1 rok temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

1 rok temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

1 rok temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.