^
Sklep iTunes Store

Tęsknisz za iTunes Store? Oto jak włączyć go w Muzyce!

Jaromir Kopp

4 stycznia 2021

Pamiętacie te czasy, gdy kupowało się płyty i utwory „na sztuki”? Pewnie tak, zresztą wciąż zdarza się nam kupować filmy np. w aplikacji TV. Sklep z muzyką nadal w iPhone znajdziemy bez problemu, jednak w Macu gdzieś się on zapodział.

Jak włączyć iTunes Store na Mac?

W iOS iTunes Store jest osobną aplikacją. Można w nim kupić i muzykę i filmy. Na Macach nadal filmy można zakupić w aplikacji TV, jednak gdy najdzie nas ochota na kupno jakiegoś utworu, to musimy się trochę nakombinować. Sklep znajdziemy w aplikacji Muzyka.

Jeżeli nie masz iTunes Store, to:

 • Uruchom aplikację Muzyka.
 • Wejdź do preferencji (Command+,).
 • Zaznacz w pierwszej zakładce (Ogólne) iTunes Store.
Preferencje Muzyka jak włączyć Sklep iTunes Store

Po tym zabiegu na pasku bocznym pojawi się zakładka ze sklepem iTunes Store, a przy wynikach wyszukiwania dodatkowa opcja.

Wyniki wyszukiwania w iTunes Store

Również jeżeli zainteresuje nas jakiś utwór, to będzie można z menu skrótowego wybrać „Pokaż w iTunes Store”.

Pokaż w Muzyka, pokaż w Sklepie

Co tam streaming! Lecimy na zakupy! 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. MK

  To bardzo przydatna informacja. Niby nie jest iTunes potrzebny, ale chcąc podłożyć piosenkę do filmu (iMovie, FCPX) nie można tego dokonać subskrybując Music – trzeba mieć dany plik kupiony na własność

  • iganvis

   Poza tym niektóre utwory dostępne są do posłuchania tylko czasowo. Bywa, że po jakimś czasie nie ma możliwości posłuchania ulubionego utworu.