^
AirPods Max w pudełku

AirPods Max unboxing w wykonaniu mojego Taty

Jaromir Kopp

22 grudnia 2020

Mój Tato Karol [78], czekał na słuchawki wokół uszne od Apple, czekał, aż się doczekał. Właśnie dziś w południe dotarła do niego paczka z AirPods Max zamówionymi w dniu premiery. Na szczęście chciał kolor zielony.

AirPods Max: ciężkie, ale nie da się tego odczuć

To pierwsze wrażenia mojego Taty, jeszcze zanim je uruchomił. Jest to zbieżne z innymi ocenami. Słuchawki AirPods Max trochę ważą, ale wg wielu opinii wcale, to nie przeszkadza w ich użytkowaniu. Tato dodał jeszcze, że „grzeją w uszy”.

Na wrażenia z odsłuchu i użytkowania będziecie musieli jeszcze poczekać. Mój Tato zawsze woli poczekać, aż nowy sprzęt osiągnie temperaturę pokojową, zanim zacznie się nim zajmować na serio. Ja będę mail okazję po testować słuchawki Taty w święta, z czego zdamy Wam wspólnie relację.

Debiut jako unbokser

Na razie przedstawiam Wam zdjęcia, które wykonał mój Tato, debiutując w roli „unboksera”.

AirPods Max pudełko
AirPods Max w etui i akcesoria
AirPods Max i etui
AirPods Max
AirPods Max
AirPods Max
AirPods Max Karol

Jak już wspomniałem, więcej wrażeń obiecujemy opisać Wam w święta.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (10)
L

10 komentarzy

 1. Michał

  Muszę przyznać, że na głowie pana Karola słuchawki prezentują się zacnie, nie gorzej niż na grafikach reklamowych. Szacun. Ja z zakupem swoich Maxów wstrzymałem sie do wiosny. Pozdrawiam.

  • Jaromir Kopp

   Na wiosnę też będą fajne

 2. Seniorzy i Korekta

  Gratuluje taty 🙂 Fajnie widzieć seniorów niebojących się nowych technologi.

  Dwie „korekty”.
  1. „po testować” -> „potestować” lub raczej „przetestować” / „pobawić się”
  2. „unbokser”. Dlaczego częściowo spolszczone? Czy nie lepiej „unboxer”, „unboxer’a” lub całkowicie spolszczone „anbokser”. Choć to drugie brzmi tak śmiesznie jak słowa przekazane nam przez polonistkę przed maturą jako propozycje słów, które mają wejść do słownika, np.: dyskdżokej.

  • Jaromir Kopp

   Dzięki
   No właśnie languagetool mi kazał rozdzielić
   To można tak z iksem?

   • Unboxer

    1. Dlatego, że nie ma słowa „potestować” – languagetool rozpoznał, że jest to zlepek poprawnych słów. Ale takie użycie nie ma sensu. Można coś zrobić „po testowaniu”. Po prostu w poprawnej polszczyźnie nie ma „potestować”. Tak jak nie ma kamerować (a często – szczególnie u starszych osób – słyszę taką formę). Można przyjąć, że „potestować” jest w mowie potocznej, ale w artykułach bym odradzał używania tej formy.

    2. „Unboxing” to poprawne słowo ze słownika angielskiego. „Unboxer” to już slang internetowy. Nie ma też odpowiednika polskiego. Jednak „unbokser” to taki „kar na kornerze” – slang Polonii 😉
    Przywykłem do odmian słów angielskich poprzez dodanie apostrofu na końcu z polską końcówką deklinacji. Stąd moja propozycja unboxer’a.

 3. mm

  Czy Twój Tato nie bierze pod uwagę zagrania w jakiejś reklamówce Apple? Wyślijcie ostatnią fotkę do Timu Kuku.

 4. Parkiet

  Czy z koronki jeszcze nie jest zdjęta naklejka, czy może koronka ma taki biały kolor?

  Moi rodzice mają taki sam parkiet 🙂 Tylko chyba u Twojego taty dawno nie był cyklinowany, bo widać już widać mocno zaschnięte / skurczone wypełnienie 😉
  W każdym razie uwielbiam efekt trójwymiarowości tego parkietu 😀

 5. Jacek

  Super tata
  Pozdrawiam

 6. Mariusz

  Ogromny szacun dla Twojego taty, ze podąża za duchem czasu…

  • paolomario

   Czasami wnuki nie ogarniają tyle, co ich dziadkowie 😀
   Przykład pana Michała:
   https://youtu.be/bGiSUD3fTaE