^
Konkurs- Controller for HomeKit 5.0

Rozwiązanie konkursu Controller for HomeKit 5.0

Jaromir Kopp

22 grudnia 2020

Ilość odpowiedzi mnie trochę zaskoczyła. Spowodowało to przesunięcie rozwiązania konkursu o jeden dzień. Okazało się, że trafiały się również odpowiedzi niepoprawne. Za to niektóre właściwe i nie, były bardzo rozbudowane i interesujące.

Odpowiedź na pytanie konkursowe: Czy aplikacja Dom to HomeKit? 

Nie. 

HomeKit pojawił się w iOS 8, a aplikacja Dom dopiero w iOS 10. Czyli HomeKit może działać bez aplikacji Dom. 

Jak wyjaśniało kilku konkursowiczów, HomeKit to platforma smart home od Apple, natomiast Dom to (jedna z wielu) aplikacja do obsługi tej platformy.

HomeKit steruje komunikacją pomiędzy akcesoriami i kontrolerami oraz Centrami akcesoriów. Odpowiada za automatyzację i bezpieczną łączność również poza domem. 

Aplikacja Dom ma kilka wyjątkowych cech, poza tym, że jest dostarczana z systemem, m.in. obsługuje automatyzacje ze Skrótami. Jednak wiele programów HomeKit od innych dostawców potrafi znacznie więcej. Np. można budować w nich HomeKitowe automatyzacje z wieloma warunkami, czy sceny mające dostęp do niestandardowych charakterystyk i cech akcesoriów. 

Wyniki konkursu

Dotarły do nas 34 odpowiedzi poprawne i 7 niepoprawnych. Wiele bardzo rozbudowanych, za co serdecznie dziękujemy. Niestety mamy jedynie 3 kody, ale niebawem postaram się zorganizować jakieś nagrody pocieszenia.

Oto zwycięzcy wybrani z grona osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi i miały trochę szczęścia w przekonaniu do swojej wersji redaktorów MM.

  • Jacek S.
  • Mateusz S.
  • Joanna K.

Gratulujemy! Kody wysyłamy mailem. Miłego użytkowania najnowszej wersji Controllera for HomeKit!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy