^
Koleo ikona, logo

Koleo z logowaniem Apple ID i promocją na bilety

Jaromir Kopp

16 grudnia 2020

Kolej to poza rowerem mój ulubiony środek transportu. Teraz w czasie pandemii mój zapał do środków transportu masowego ciut osłabł, ale nie wszędzie dojedzie się rowerem (zwłaszcza zimą).

Bilety z przesiadkami

Dziś rano chciałem kupić bilet na połączenie z przesiadką. Oba odcinki obsługiwały Koleje Dolnośląskie. Jednak w najczęściej (do teraz) używanej przeze mnie aplikacji do kupowania biletów SkyCash, nie ma możliwości zakupienia jednego biletu na trasę z przesiadką. Co gorsza, takiej opcji nie znalazłem też na stronach Kolei Dolnośląskich. Zaznaczę, że kupno jednego biletu, zwłaszcza na dwa niebyt długie odcinki, za jednym zamachem, wyjdzie znacznie taniej niż dwóch biletów osobno.

Od niechcenia uruchomiłem na MacBooku stronę www Koleo. Okazało się, że bez problemu serwis znalazł pasujące mi połączenie Kolejami Dolnośląskimi z przesiadką i co ciekawsze pokazał opcje kupna biletu na przejazd w „uczciwej” cenie, czyli liczonej dla całości. 

Aby kupić bilet, musiałem się jednak zalogować. I tu drugie pozytywne zaskoczenie. Poza logowaniem za pomocą różnych kont z portali społecznościowych i e-mailem pojawiła się opcja logowania za pomocą Apple ID. Zadziałało ono natychmiastowo, a ponieważ przekazałem w opcjach logowania serwisowi Koleo znany już mu e-mail, to przyłączył on moje „stare” konto, o czym się przekonałem już później. 

Po opłaceniu biletu za pomocą znanego serwisu obsługującego płatności na komputerze zalogowałem się też za pomocą Apple ID w aplikacji Koleo, alby mieć „bilet w smartfonie” bez konieczności drukowania.

Koleo logowanie i konta

KOLEO ambasador

Uwaga: to zaczyna się „sponsorowana” część artykułu. Wczesnym popołudniem zaskoczył mnie e-mail z Koleo wg, którego, po zakupie 7 biletów zostałem wybrany na ich „ambasadora”. To miłe, zwłaszcza że mogę dzięki temu rozdać kilka kodów na pięciozłotowe zniżki (doładowania), przy okazji zdobywając środki na moje przejazdy (też po 5 zł, od skonsumowanego polecenia, ale maksymalnie do 50 zł w sumie). Oto jak działa ta promocja:

Od dziś za każdym razem kiedy polecisz KOLEO rodzinie, znajomym lub innym bliskim Ci osobom dostaniesz od nas 5 zł na swoje Konto KOLEO. 

Oczywiście polecona przez Ciebie osoba również dostanie 5 zł po zakończeniu swojej pierwszej podróży z KOLEO!

Jedyne co musisz zrobić to przekazać swój indywidualny kod:

JAROM94KS

osobom, którym chcesz polecić KOLEO – reszta dzieje się automatycznie.

Jeżeli zechcecie skorzystać z okazji, będzie mi miło, jeżeli nie to i tak wypróbujcie aplikację Koleo.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy