^
Controller for HomeKit

Controller for HomeKit 5.0 to będzie Twoja ulubiona aplikacja HK

Jaromir Kopp

16 grudnia 2020

Controller for HomeKit jest jedną z częściej używanych przeze mnie aplikacji do obsługi domu. Jego ikona jest między Home+ 4, a Eve i w tym samym rzędzie co Dom. Jednak do tej pory, choć, uważałem ją za bardzo użyteczną, nazywałem też „najbrzydszą”. Teraz już nie będę mógł.

Controller for HomeKit całkowicie nowy interfejs, intuicyjna obsługa

Wcześniej można się było pogubić. Używanie aplikacji wymagało praktyki i wielu użytkowników nie miało do niej cierpliwości. Opis poprzednich wersji znajdziecie tu: Controller for HomeKit. Teraz to się całkowicie zmienia. Wraz z nowym interfejsem wersji 5.0, wszystko staje się łatwiejsze, a najcenniejsze dla mnie zaawansowane funkcje są jeszcze bardziej użyteczne.

Controller for HomeKit 5.0

Aplikacja będzie przydatna dla każdego użytkownika, ale najwięcej radości może sprawić bardziej wymagającym. Pozwala na podglądanie i zmianę ukrytych przed użytkownikiem charakterystyk, które zostały dodane do akcesorium przez producenta. Dzięki temu może zastąpić wiele (choć nie wszystkie) z dedykowanych aplikacji. 

Controller for HomeKit 5.0 jest też idealny do  tworzenia zaawansowanych automatyzacji. Można w nim wybrać jako triger (inicjator) mój ulubiony parametr ANY (dowolna zmiana). To bardzo ważne w automatyzacjach, których wykonanie musi być zainicjowane dowolną zmianą np. wartości temperatury, gdzie warunki są sprawdzane w kolejnych krokach. Dodatkowo automatyzacje można duplikować, co znacznie przyśpiesza tworzenie nowych – podobnych.

Te podstawowe, choć i tak dla wielu trącące „zaawansowaniem” funkcje są dostępne za darmo. Jednak to nie koniec możliwości. Aplikacja w wersji pro potrafi tworzyć „kopie awaryjne” domu, aby w razie problemów z HomeKit łatwiej go przywrócić do użyteczności. Inną ciekawą funkcją Pro są logi zdarzeń. Pozwalają one na dokładną analizę tego co się w domu dzieje. Osobną kategorią są Skrypty (Workflows), które pozwalają na automatyzację często wykonywanych zadań.

Dla lepszej organizacji i łatwiejszej obsługi można tworzyć „foldery”, w których daje się grupować akcesoria, automatyzacje i sceny wg różnych kryteriów np. nazwy, charakterystyki, czy pokoju.

Aplikacja Controller for HomeKit 5.0 ma naprawdę ogromne możliwości, a od najnowszej wersji bardzo fajny i przemyślany interfejs. Najlepiej gdy przetestujecie ją sami pod kątem waszych potrzeb.

Wersja pro jest dostępna w formie miesięcznego lub rocznego abonamentu oraz jednorazowego zakupu „lifetime” dla całej rodziny. Podstawową pobierzecie i możecie używać za darmo.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy