^
App Clip kod graficzny

App Clip, deweloperzy mogą generować kody wycinków aplikacji

Jaromir Kopp

15 grudnia 2020

Zapowiedziane na WWDC 2020 w czerwcu, App Clip (wycinki aplikacji) są maksymalnie 10-megabajtowej wielkości wersjami aplikacji, które zapewniają użytkownikom łatwy dostęp do podstawowych funkcji programu bez konieczności pobierania i instalowania ich pełnych wersji.

App Clip, czyli wycinki aplikacji idealne w wypożyczalniach, sklepach, systemach informacji

Mała 10-megabajtowa część aplikacji może zostać pobrana i uruchomiona w iPhone bez instalacji. Program ładuje się i zaczyna działać niemal natychmiast, dając dostęp np. do zakupu biletu, wypożyczenia roweru, czy podając wskazówki nawigacyjne lub inne informacje. Są deweloperzy, którzy w App Clip umieścili całkiem fajne gry. Wystarczy wpisać odpowiedni link, kliknąć baner, odczytać tag NFC lub zeskanować kod wycinka aplikacji (kod App Clip) w wersji graficznej.

App Clip kolory wycinek aplikacji

Teraz wraz z iOS 14.3 Apple udostępniło możliwość skanowania kodów graficznych w nowej formie opracowanej specjalnie dla wycinków aplikacji. Deweloperzy dostali też narzędzia do ich generowania. Mogą to zrobić w App Store Connect  lub za pomocą komendy w terminalu.

Jestem ciekaw gdzie i kiedy zobaczę pierwsze takie gody w Polsce w przestrzeni publicznej. Jak coś znajdziecie, to informujcie!

Przykladowy wycinek aplikacjie w aparacie
Przykład wycinka aplikacji (bez poprawnego adresu url)

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Harnaś

    Z innej beczki pytanie, jaką polecasz żarówkę E27 działającą z homekit, żeby naprawdę dobrze świeciła? Bo kilka testowałem i wszystkie bardzo słabo świecą…

    • Jaromir Kopp

      Ja z fabrycznych żarówek używam Ikei. Mają 900-1100 lx. Zawsze patrz na parametry.