^
Phoenix 2

0

App Clips: Zagaj w grę bez jej instalowania

Jaromir Kopp

28 września 2020

App Clips, czyli po naszemu Wycinki aplikacji, to nowość w iOS 14 i iPadOS 14. Jej głównym celem było ułatwienie dostępu do usług wymagających aplikacji jak np. wypożyczanie pojazdów. Jednak choć wielkość wycinka aplikacji jest ograniczona do 10 MB, to udało się deweloperowi Firi Games zmieścić tam grę.

Phoenix 2, prosta strzelanka w Wycinku aplikacji

To gra wzorowana na przebojach z końca lat 80. Lecimy pojazdem, strzelamy we wszystko, co się rusza i unikamy wszystkiego, co się porusza inaczej niż tło.

Pomimo dość rozbudowanej grafiki, Phoenix 2 w wersji Clip ograniczonej do 10 MB pozwala na dość sporą rozgrywkę, jeżeli ktoś lubi takie „naparzanki”.

Jak działają App Clips (Wycinki aplikacji)?

Jeżeli uruchamiamy odpowiednio przygotowaną stronę np. Phoenix 2, to na jej szczycie pojawi się informacja o możliwości gry (w tym przypadku). Jeżeli aplikacja jest już zainstalowana, to wycinek się nie pojawi.

Phoenix 2 Wycinek aplikacji

Po kliknięciu GRAJ, wycinek jest ładowany (maksymalnie 10 MB) i uruchamiany. Zresztą najlepiej sprawdzicie to sami: Phoenix 2.

Widać, że Wycinki aplikacji mogą rzeczywiście przynieść spore ułatwienia, gdy zostaną masowo zaadoptowane. Gra nie jest może najlepszym przykładem, ale wspomniane usługi z aplikacjami, które służą do logowania, opłat lub wypożyczeń, mogą stać się znacznie wygodniejsze w użyciu. Przecież nie zawsze mamy czas i ochotę na instalowanie aplikacji.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy