^
Apple 1 zestaw

Sprawny zestaw Apple I z pudłem podpisanym przez Woza na sprzedaż!

Jaromir Kopp

1 grudnia 2020

Na świecie pozostało niewiele oryginalnych komputerów Apple 1. Jednak, co jakiś czas pojawia się one na aukcjach. Kolejna licytacja Apple 1, rozpocznie się 10 grudnia. Tym razem wystawiony na sprzedaż został komputer z oryginalnym pudełkiem, na którym autograf złożył sam  Steve Woźniak. Jednak nie tylko to jest ważne.

Nie sam komputer Apple 1, peryferia również

W zestawie znajduje się również oryginalny interfejs do magnetofonu zwany Apple Cassette Interface (ACI), instrukcja obsługi Apple 1, pochodzący z epoki zasilacz do Apple 1, zabytkowa klawiatura Datanetics, zabytkowy monitor Sanyo z 1976 roku oraz zabytkowy odtwarzacz kasetowy Panasonic.

Zestaw oferowany przez RR Auction obejmuje komputer Apple 1, który został przywrócony do pierwotnego stanu przez eksperta od renowacji komputerów Apple 1 Corey Cohena. Ocenia on obecny stan eksponatu na 8 w skali do 10. Jest to jeden z niewielu istniejących modeli, który zawiera oryginalne pudełko. Pudło zostało podpisane przez Woźniaka za pomocą czarnego markera w 2005 roku.

Jeżeli nie interesuje Was zakup, bo choć kwota wywoławcza 50 000$ nie jest wielka, to można się spodziewać finiszu w okolicach miliona dolarów, bo wcześniej, nie raz podobne zestawy dochodziły przekraczały 800 000$, to zdecydowanie polecam film towarzyszący aukcji. Można na nim zobaczyć, jak inna była obsługa komputerów ponad 40 lat temu.

Jeżeli jednak jesteście zainteresowani licytacją to podaję link do domu aukcyjnego RR Auction.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy