^
Rolety i inne urządzenia Somfy zgodne z HomeKit

Rolety i inne urządzenia Somfy zgodne z HomeKit!

Jaromir Kopp

25 listopada 2020

To już oficjalna wiadomość, na którą użytkownicy HomeKit czekają od lat. Somfy wprowadza zgodność z HomeKit dla swoich kolejnych produktów w tym dla rolet.

Kolejne produkty Somfy współpracują z Apple HomeKit

Nowa rewolucyjna i rewelacyjna funkcjonalność dostępna dla fanów Apple i Somfy. Od 1 grudnia użytkownicy centrali TaHoma® i osłon zewnętrznych z napędami francuskiego producenta będą mogli sterować swoimi urządzeniami za pośrednictwem aplikacji Dom i asystenta Siri. Lider branży automatyki domowej ogłasza kompatybilność swojego flagowego rozwiązania smart home z Apple HomeKit. 

To dobre wiadomości z informacji prasowej.

Naszą globalną ambicją jest opracowanie nowych urządzeń i funkcjonalności, które wprowadzają do domów i mieszkań wyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i energooszczędności. Dlatego popularyzujemy rozwiązania smart home, czyniąc z nich łatwo dostępny standard. Ważnym elementem udogodnień jest możliwość połączenia systemów pochodzących od wiodących na rynku producentów.

Powiedział Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska. 

Wybrane urządzenia Somfy w technologii radiowej io-homecontrol® są dziś kompatybilne z głównymi platformami sterowania głosowego i usług na rynku inteligentnego domu. Po partnerstwie z Amazon Alexa, Google Assistant i IFTTT dostępna będzie integracja wybranych produktów z Apple HomeKit.  

Uwaga: Kompatybilność z Apple HomeKit dotyczy tylko central drugiej generacji, czyli modelu Premium wprowadzonego w 2016 roku i nowszych. Aktualizacja będzie wprowadzona 1 grudnia.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy