^
HomeCam for HomeKit dla macOS 11 Big Sur

HomeCam for HomeKit dla macOS 11 Big Sur

Jaromir Kopp

17 listopada 2020

Jedną z zalet macOS 11 Big Sur, jest znaczne usprawnienie Catalist, czyli API pozwalającego na łatwe dostosowanie aplikacji z iPada na macOS. Big Sur jako pierwszy dodał API HomeKit i oto są tego pierwsze efekty.

HomeCam for HomeKit na Macu

Homecam to program od kilku lat rozwijany dla iOS i tvOS. Obsługuje on kamery zgodne z HomeKit oraz akcesoria domowe.

Monitorowanie środowiska

HomeCam for HomeKit dla macOS 11 Big Sur ekrany

Za pomocą Homecam for HomeKit na macOS (i inne platformy) możemy mieć podgląd na dane z urządzeń zgodnych z HomeKit, które znajdują się w pokoju razem z kamerą. Na ekranie widzimy zależnie od posiadanych sensorów, temperaturę, wilgotność, jakość powietrza, ostrzeżenia o wykrytym ruchu, nastawy termostatu. I to nadal nie wszystko.

Sterowanie urządzeniami

Za pomocą Homecam, na macOS możemy sterować urządzeniami HomeKit, zmieniać oświetlenie, ustawiać klimatyzację, wentylator, termostat, czy oczyszczacz powietrza.

W preferencjach można zmieniać ustawienia kamer, rodzaj siatki, na jakiej są rozmieszczone oraz inne ustawienia w tym współpracę z Siri.

Jeżeli aplikacja została już kupiona na inną platformę, to można ją pobrać z Mac App Store na macOS 11 za darmo.

HomeCam for HomeKit dla macOS 11 Big Sur 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy