^

Mniejsze baterie w iPhone 13

Michał Walendowski

13 listopada 2020

Jak donosi Ming-Chi Kuo, którego informacje, a raczej przecieki niejednokrotnie okazały się prawdą, Apple zamierza w iPhone’ach 13 zastosować mniejsze baterie, które będą tak samo wydajne.

Nowa technologia Soft Board Battery

Nowa technologia w skrócie pozwala na zastosowanie większej ilości ogniw, zachowując ten sam rozmiar baterii. Oznaczałoby to, że w iPhone’ach 13 w sposób znaczący wydłużyłby się czas pracy na jednym ładowaniu. Bardziej jednak wiarygodną opcją jest to, że Apple wykorzysta tę technologię do zmniejszenia rozmiarów baterii, zachowując te same lub zbliżone parametry co dotychczas, otrzymując duże możliwości pod względem wykorzystania miejsca wewnątrz urządzenia, oraz jego designu.

Zastosowanie tej technologii to nie tylko oszczędność miejsca, ale i pieniędzy. Nie wiadomo jak dużo Apple może zaoszczędzić, ale przewiduje się, że na tyle dużo, by zastosować tę technologię we wszystkich swoich produktach, o ile będzie to możliwe ze strony dostawców, którzy zacierają ręce, bo słupki mogą wzrosnąć, aż o 100%, jeżeli chodzi o ich dochody.

Zakłada się, że iPhone’y 13 mają posiadać ekrany, które będą pobierały od 10 do 20% mniej energii niż iPhone 12. Jest to kolejny argument za tym, by Apple mogło postawić bardziej na design niż zapas energii. Jak wiadomo, dla Apple jest to bardzo ważny element, by produkty był dziełem sztuki, stworzonym ze wspaniałych materiałów. Czekamy więc na iPhone’a 13, licząc na nowy design lub pojemniejszą baterię.

Michał Walendowski

Zaczynał od rozbitego iPhone'a 2G. Ma na swoim koncie kilka publikacji, które zajmowały topowe miejsca w iBooks jak „101 trików na Twoim iPhone'ie”. Autor i właściciel strony www.pokolenieiphone.pl. Na co dzień Starszy Specjalista ds. IT, który lubuje się w iOS, a stroni od Androida.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. Takizart

  Nie lubię Cię i te twoje plotkarskie artykuły ! Przez Ciebie zrezygnowałem z IP 12 pro maxa :(( 😉

  Odpowiedz
  • Michał Walendowski

   Tak to działa, że jak wyjdzie jeden iPhone, to od razu zaczynają się plotki na temat kolejnego 🙂

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *