^
iPhone 12 Pro kontra Galaxy Note 20 Ultra test prędkości

iPhone 12 Pro kontra Galaxy Note 20 Ultra. Zgadnijcie, kto wygrał.

Jaromir Kopp

4 listopada 2020

Tak, macie rację. iPhone 12 Pro z 6 rdzeniowym A14 bez trudu pokonał Samsunga z 8 rdzeniowym procesorem, który dodatkowo ma dwa razy więcej pamięci RAM. Cóż za marnotrawstwo!

Test PhoneBuff iPhone 12 Pro kontra Galaxy Note 20 Ultra

Na kanale PhoneBuff pojawił się test porównujący szybkość uruchamiania i wykonywania podstawowych czynności wspomnianych flagowych smartfonów. Niestety Android i szemrane konstrukcje procesorów Samsunga z wieloma różnymi rdzeniami zaprezentował w całej okazałości własną nieudolność.

iPhone wygrał zarówno w teście pierwszego uruchomienia, jak i ponownego uruchomienia kilkudziesięciu aplikacji i gier. Zwłaszcza ten drugi test może szokować. Smartfon z tak wielką ilością pamięci RAM (12 GB) powinien migiem uruchamiać skashowane w niej aplikacje. „Niestety” zrobił to wyraźnie wolniej od posiadającego 6 GB RAM iPhone’a.

Zresztą sami zobaczcie.

Za takie marnotrawienie zasobów Greenpeace powinien rozpocząć bojkot Google’a, jego nieudolnego systemu oraz producentów androfonów.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Harnaś

  Ciekaw jestem jak by sobie zwykła 12 poradziła, ewentualnie chętnie bym takie porównanie 12 i 12 Pro obejrzał ale widzę, że jeszcze nie ma.

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Różnią się (pod względem wydajności) jedynie pamięcią RAM. Może przez to w drugiej „pętli” poradzić ciut gorzej.

   Odpowiedz
  • Theecki

   To brzmi jak niezły troll użytkownika Apple. Nie ma to jak porównywać OneUI do iOS, tylko geniusz by na to wpadł. Śmieszne to jest trochę i żałosne. Zwłaszcza to na samym końcu.

   Odpowiedz
 2. Mb

  Ale śmieszny wysryw xD

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Jelitówka dokucza? Współczuję, ale gratuluję samozadowolenia

   Odpowiedz
   • mb

    O twój wysryw chodzi pajacu xd Nie wina googla, że samsungowi procek w tym roku wyjątkowo nie wyszedł

    Odpowiedz
    • Jaromir Kopp

     Kultura wypowiedzi pasuje do androfana z podstawówki. Zajmij się lekcjami on-line lepiej.

     Odpowiedz
 3. mb

  Twoja merytoryka i kultura wypowiedzi jest poniżej redaktora spiderswebaz a to już wyczyn. Idź sie zamyać w swojej obleżonej jabłkowej twierdzy jeszcze głębiej xD

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *