^
One more thing Konferencja Apple 10 listopada 2020

Konferencja Apple już 10 listopada! Apple Silicon nadciąga!

Jaromir Kopp

2 listopada 2020

Gwałtowne przyśpieszenie! Wszyscy w tym ja, spodziewaliśmy się kolejnej, już trzeciej po WWDC konferencji Apple 17 listopada. Ta jednak odbędzie się w przyszły wtorek. Na to wydarzenie czekałem od… 15 lat.

Apple Silicon? AirTags? Coś jeszcze?

Najważniejsza konferencja w tym roku (poza WWDC) już za tydzień i jeden dzień. Najważniejsza, bo do 15 lat, czyli od czasu, gdy Apple zapowiedział przejście na procesory Intela, czekałem na dzień, gdy pojawią się komputery z innymi procesorami. O tym, że Apple zastosuje własne układy, pisałem już od chyba 5 lat. Jednak dopiero 10 listopada poznam szczegóły.

Po iPadach Air i „zwykłym” Apple Watch s6 i SE iPhone’ach 12 oraz HomePodzie mini nadszedł czas na prezentację zapowiedzianych w czerwcu komputerów z własnymi procesorami Apple tzw. Apple Silicon. Spodziewam się, że na pierwszy ogień pójdą MacBooki Pro „małe” i być może dla zademonstrowania nie tylko mocy, ale i efektywności Apple SIlicon reinkarnacja MacBooka 12”. Mogą one zostać wyposażone w procesory A14X, a kto wie, czy nie A14 w „dwunastce”.

Dodatkowo wiele wskazuje na to, że Apple w końcu ujawni wyczekiwane od ponad roku lokalizatory AirTags, choć nie wiadomo, czy wystarczy na nie czasu podczas tej konferencji. Wątpliwa jest prezentacja słuchawek.

Konferencja znów odbędzie się on-line i będzie ją można oglądać m.in. na stornie Apple Events. Przewidywany czas wg pliku iCal to tradycyjne dwie godziny. Podejrzewam, że na prezentacji samych komputerów się nie skończy. Wraz z nimi pojawi się macOS 11.0.1 Big Sur i samo omówienie jego nowych funkcji oraz tych związanych stricte z Apple Silicon jak uruchamianie aplikacji z iOS zajmie też trochę czasu.

Oczywiście będę na bieżąco ją dla Was komentował w na żywo uzupełnianej stornie. Niebawem podamy szczegóły!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy