^
Hotspot osobisty w iOS

iPhone’y 12 (Pro) pracują jako hotspot osobisty w 5 GHz

Jaromir Kopp

29 października 2020

W ustawieniach iPhone’ów 12 dotyczących trybu pracy w roli osobistego hotspotu pojawiła się nowa opcja: tryb większej zgodności. Jest to dobra wiadomość dla tych nielicznych, którzy mają dostęp do naprawdę szybkiego internetu mobilnego, zwłaszcza 5G.

iPhone 12 jako hotspot w paśmie 5 GHz

Do tej pory iPhone’y w trybie Hotspot tworzyły sieć w „starym dobrym” paśmie 2,4 GHz. Są z nim zgodne praktycznie wszystkie urządzenia Wi-Fi. Jednak ma ono obecnie dwie wady: jest bardzo zaśmiecone i ma ograniczoną maksymalną przepustowość do 150-300 Mb/s zależnie od trybu pracy (w praktyce jeszcze trochę mniej). Jak zestawi się te prędkości z obiecanymi w 5G, a nawet w najszybszych wersjach 4G, to wypadają mizernie. Dlatego ci nieliczni szczęściarze, którzy mogą używać internetu mobilnego w lokalizacjach, gdzie jest on tak szybki, natrafiliby na wąskie gardło w hotspot.

iPhone’y 12 (Pro) jako mają możliwość uruchomienia Hotspot w paśmie 5 GHz. Jednak są nadal powszechnie używane i produkowane urządzenia, które obsługują jedynie pasmo 2,4 GHz i nie udałoby się ich połączyć z hotspotem stworzonym przez iPhone’a 12. Dla nich Apple przewidziało funkcję „większej zgodności”. Jej włączenie przywraca stare ustawienia i pracę hotspotu w paśmie 2,4 GHz.

Hotspot osobisty w iPhone 12 tryb większej zgodności

Funkcję większej zgodności hotspotu możecie znaleźć w: Ustawienia > Hotspot osobisty.

Zdjęcie ustawień pochodzi z Macrumors 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.