^
Apple Glass

Apple Glass pomogą widzieć w ciemnościach?

Jaromir Kopp

29 października 2020

Apple Glass to ma być kolejny produkt Apple który, choć nie będzie pierwszym na rynku, to z pewnością będzie pierwszym, z którego da się korzystać z pożytkiem i przyjemnością. Jedną z funkcji, która powinna się pojawić w okularach od Apple i będzie bardzo przydatna, ma być „noce widzenie”.

LiDAR w Apple Glass na 99%

We wcześniejszych przeciekach pojawiła się informacja, że okulary od Apple mają być wyposażone w LiDAR. Bardziej powątpiewano w wyposażenie ich w kamerę (kamery), a to z powodów dbałości o prywatność. Jednak jeden z patentów, o których informuje m.in. Mac Daily News, wydaje się potwierdzać użycie LiDAR-u i kamer.

Apple Glass widzenie w ciemności

Po premierze iPhone’a 12 Pro pomału dowiadujemy się, do czego poza natychmiastowym pomiarem wzrostu może służyć LiDAR. Jednym z jego zastosowań jest współpraca z aparatem przy ustawianiu ostrości zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Patent zatytułowany „Head-Mounted Display With Low Light Operation” wyraźnie sugeruje, że Apple Glass mogą LiDAR i kamery (kamerę) wykorzystać do „widzenia w ciemności”.

Widzenie i orientację w ciemnościach poza LiDAR-em wg patentu mogą też wspierać akcelerometry i inne sensory jak żyroskopy, kompas, detektory odległości i światła.

Apple Glass wg informacji, które do nas docierają, mają działać jako dodatek do iPhone’a. Nie będą mogły funkcjonować samodzielnie. Szybką transmisję dużych ilości danych potrzebnych dla wyświetlaczy wysokiej rozdzielczości ma im zapewnić szerokopasowa transmisja, czyli zapewne układ U1. Okulary mają mieć możliwość wstawienia szkieł korekcyjnych.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy