^

Przecieki o nowych procesorach Apple Silicon

Michał Walendowski

28 października 2020

W Chinach pojawiła się plotka o nowych procesorach Apple Silicon, które będą zastosowane w Mac’ach zamiast rozwiązań Intela, wprowadzając zupełnie nową jakość obliczeń. Tak, mowa nie o jednym, a dwóch procesorach!

A imię jego A14X i A14T

Chyba nikogo nie zdziwi informacja, że procesory, które mają trafić do nowych Mac’ów bazują na najnowszym A14. Pierwszy A14X ma być zastosowany przede wszystkim w nowym iPad’zie Pro, na co wskazuje sama nazwa. Jest to jednak tak wydajne rozwiązanie, że ma bez problemu poradzić sobie również w nowym MacBook’u. Nie jest tajemnicą, że ma zasilać urządzenie o przekątnej około 12 cali. Dzięki temu rozwiązaniu, praca na baterii, ma się zdecydowanie wydłużyć. Procesor ma być produkowany przez TSMC w technologii 5nm.

Drugim procesorem od Apple Silicon ma być A14T, który będzie użyty do napędzania iMac’a. Niestety na ten moment nic więcej o nim nie wiadomo. Ma to być pierwszy procesor od Apple Silicon zastosowany w komputerze stacjonarnym.

Plotka sugeruje również, że tak jak procesory dla iPhone’a są aktualizowane co roku, tak sam seria X i T, a co za tym idzie produkty z nimi związane, będą przechodziły coroczny upgrade. Sama plotka, chociaż obiecująca i ciekawa, nie pozwala wgryźć się w szczegóły. Oznacza jednak, że Mac’i z procesorami Apple Silicon są coraz bliżej.

Michał Walendowski

Zaczynał od rozbitego iPhone'a 2G. Ma na swoim koncie kilka publikacji, które zajmowały topowe miejsca w iBooks jak „101 trików na Twoim iPhone'ie”. Autor i właściciel strony www.pokolenieiphone.pl. Na co dzień Starszy Specjalista ds. IT, który lubuje się w iOS, a stroni od Androida.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.