^
Oświetlenie adaptacyjne w HomeKit Adaptive Lighting

Oświetlenie adaptacyjne (Adaptive Lighting) w Eve Light Strip!

Jaromir Kopp

28 października 2020

Jedna z nowości HomeKit zaanonsowana wraz z debiutem iOS 14 pomału wkracza do naszych domów. Pierwszą firmą, która wprowadza wsparcie dla Adaptive Lighting jest Eve i jej taśmy LED.

Oświetlenie adaptacyjne dla inteligentnych źródeł światła

Zmieniające kolor żarówki mogą automatycznie dostosowywać się do pory dnia, zwiększając komfort i produktywność domowników. Cieplejsze barwy pozwolą Ci dobrze rozpocząć poranek, chłodniejsze światło pomoże zachować świeżość umysłu przez cały dzień, a brak niebieskiego światła wieczorem ułatwi zasypianie.

Tak opisuje wspomnianą funkcję Apple. Jednak dopiero od dziś będziemy mogli zapoznać się z jej działaniem w praktyce. Niestety funkcja nie pracuje automatycznie w HomeKit, a wymaga wsparcia ze strony akcesoriów oświetleniowych. Do grona pierwszych świateł wspierających oświetlenie adaptacyjne trafiły dziś taśmy LED od Eve. Eve Light Strip można kupić m.in. w Cortlandzie. Aktualizacja, która przynosi nową funkcję, nosi numer 1.1 (338) i można ją wykonać za pomocą aplikacji Eve.

Na praktyczne testy przyjdzie poczekać do wieczora, gdy uda się sprawdzić jak wg Apple i Eve powinna wyglądać barwa światła zależnie od pory dnia (i tygodnia). Czy ta funkcja przypadła nam do gustu damy znać za tydzień.

Eve Light Strip z oświetleniem adaptacyjnym 2

Jak oświetlenie adaptacyjne prezentuje się w aplikacji Dom, możecie zobaczyć na zrzutach ekranu, które przedstawiamy dzięki uprzejmości Apple-home.pl.

Eve Light Strip z oświetleniem adaptacyjnym 1

Warto wspomnieć, że Hue obecnie testuje funkcję Adaptive Lighting w wersji beta, która jest dostępna dla niektórych użytkowników.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy