^
MacBook Pro 16

Nowy MacBook Pro 16” w tym roku? Boot Camp donosicielem

Jaromir Kopp

27 października 2020

Jestem pewny, że 17 listopada zostaną zaprezentowane pierwsze komputery z Apple Silicon. Również wiemy z wielu źródeł, że poza debiutem CPU od Apple pojawią się też nowe komputery z Intelem.

MacBook Pro 16” odświeżony po roku? Z Intelem?

Niebawem minie rok od debiutu pierwszego po długiej przerwie MacBooka z klawiaturą „niemotylkową”. Jednak pojawił się „przeciek” sugerujący, że jeszcze w 2020 zobaczymy kolejne jego wcielenie. Donosicielem jest notka dołączona do aktualizacji Boot Camp o numerze 6.1.13, która została „przyłapana” i ujawniona przez Atharva Kale.

Informuje ona, że aktualizacja naprawia problemy występujące w MacBookach Pro 16” z roku 2019 i… 2020. Tych ostatnich jeszcze Apple nie ujawnił.

Ponieważ Boot Camp nie jest zapowiadany na Apple Silicony, widać, że nowa wersja MBP16, jeżeli się pojawi, będzie wyposażona w procesor Intela. Apple ostatnio niezbyt często odświeża swoje komputery, a MacBook Pro 16, choć to w znacznym stopniu debiut, nie cierpi na zbyt wiele problemów „wieku dziecięcego”. Jednak ostatni problem z T2 mógł przyśpieszyć decyzję o aktualizacji. Pojawiły się również nowe procesory od Intela i Thunderbolt 4, które warto by zaimplementować w MBP.

A może z Apple Silicon również?

Spodziewam się, że Apple będzie chciało za pierwszym razem zabłysnąć jednocześnie wydajnością i mobilnością komputerów z własnymi procesorami. Dlatego spodziewam się debiutu MacBooków Pro 13-14” z A14X jako maszyn wydajnych oraz reinkarnacji MacBooka 12 z A14, jako komputera wyjątkowo mobilnego. Debiut MBP16 z Apple Silicon już w listopadzie wydaje się dość ryzykowny. Oparcie go na procesorze, które Maki mają dzielić z nadchodzącymi iPadami Pro, bez rozbudowanej karty graficznej, może nie spełnić oczekiwań użytkowników wobec „dużej” wersji MacBooka Pro. Za to w wersjach 13-14 cała sytuacja wygląda całkiem inaczej. Szansa, że Apple postanowi zaszaleć, jest mizerna. Ostatnio firma raczej jest dość ostrożna w debiutach i nie chce się zbytnio narazić.

Przypomnę, że nowe MacBooki Pro mają zadebiutować jednocześnie w wersjach z AS i Intel. Będzie bezpośrednie porównanie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *