^
iPhone 12 w środku

iPhone 12 w środku, bardzo duże zmiany!

Jaromir Kopp

22 października 2020

Poprzednie generacje iPhone’ów od X nie maiły jakiś przełomowych zmian w konstrukcji. Jednak pierwszy film z „rozbiórki” iPhone’a 12, pokazuje znaczne zmiany w rozmieszczeniu i wielkości komponentów.

Mniejsza bateria, cieńszy ekran

Niestety pierwszy film z rozbiórki nie jest tak bogaty w informacje, aj te robione przez iFixit i dodatkowo został nagrany „w pionie”, jakbyśmy mieli jedno oko nad drugim, a nie obok siebie. Na szczęście autor porównuje w nim elementy do ich odpowiedników z iPhone’a 12. Oto najważniejsze zmiany.

Mniejsza bateria. iPhone 11 miał baterię o pojemności 3011 mAh, za to iPhone 12 ma tylko 2815 mAh. Na szczęście pierwsze testy pokazują, że wytrzymuje on tyle samo czasu co 11, chyba że zaczniemy używać 5G. Szybka sieć skraca czas pracy o około 20%.

Wyświetlacz jest cieńszy. Super Retina XDR jest nieco cieńszy niż wyświetlacz Liquid Retina HD z iPhone’a 11. To pomogło Apple „pocienić” iPhone’a o prawie milimetr.

Taptic Engine jest znacznie mniejszy względem 11. To też pomogło upchnąć w mniejszej obudowie dodatkowe elementy związane z MagSafe i 5G.

Płyta główna została całkowicie przeprojektowana. W iPhone’ie 11 była prostokątna za to, w iPhone’ie 12 ma kształt litery „L”. Elementy też są inaczej rozmieszczone.

Moduł aparatu ma podobny rozmiar. iPhone 11 i iPhone 12 mają bardzo podobne aparaty i prawie identyczną wysepkę.

MagSafe jest wbudowany bezpośrednio w tylną obudowę. Dzięki temu dodatkowe magnesy i przeprojektowana cewka nie zużyły dodatkowego miejsca.

Info: Macworld

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *