^
FRITZ!DECT 301

FRITZ!DECT 301 – sterowanie grzejnikiem bez HomeKit

Przemysław Marczyński

21 października 2020

Firma AVM zaprezentowała kolejny element inteligentnego domu, który współpracuje z routerami FRITZ!Box. Sterowanie grzejnikiem może przejąć w naszym mieszkaniu FRITZ!DECT 301. Podłączony do routera firmy AVM będzie w stanie zarządzać temperatura w naszym domu. Cała procedura może odbywać się zdalnie, a do obsługi posłuży nam aplikacja FRITZ!Fon.

Wyświetlacz e-Ink

FRITZ!DECT 301

Niewątpliwą zaletą FRITZ!DECT 301 jest wygodny panel sterowania wyposażony w czytelny ekran znany z e-czytników. Wysoki kontrast i duży kąt widzenia pozwala swobodnie korzystać z dostępnych funkcji. Skorzystamy tu z opcji szybkiego ogrzewania pokoju, gdzie po osiągnięciu zadanej temperatury system uaktywni wcześniej zadany profil grzania. Sterownik potrafi też wykryć nagły spadek temperatury spowodowany otwarciem okna. W takim wypadku zawór jest automatycznie zamykany na określony wcześniej czas. Profil wakacyjny (urlopowy) zapewnia również, że twój dom po powrocie z wakacji przywita cię przyjemnym ciepłem. Przypadkowym, ręcznym zmianom ustawień urządzenia można łatwo zapobiec za pomocą blokady na FRITZ!DECT 301. Naturalnie, sterownik ogrzewania FRITZ!DECT 301 może być także obsługiwany ręcznie, z pominięciem ustawień profilu Smart Home.


Połączenie za naciśnięciem jednego przycisku

Aby wdrożyć inteligentne zarządzanie ogrzewaniem za pomocą FRITZ!DECT 301, użytkownicy muszą wykonać trzy proste kroki: zamontować sterownik na zaworze, nacisnąć przycisk, aby połączyć sterownik z routerem FRITZ!Box, a następnie wejść do interfejsu użytkownika FRITZ!Box za pośrednictwem smartfonu, tabletu lub komputera. To właśnie tu można ustawić temperaturę pożądaną i utrzymywaną w trybie oszczędzania energii. Sterownik ogrzewania pozwala ustawić do ośmiu punktów przełączania dziennie.

Dzięki aplikacji MyFRITZ!App lub FRITZ!App Smart Home (dla Androida oraz iOS) do sterownika FRITZ!DECT 301 można uzyskać dostęp za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacje nawiązują bezpieczne, szyfrowane połączenie z siecią domową, dzięki czemu ustawienia temperatury mogą być dostosowywane w drodze do domu. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 219 zł.

Oficjalna strona FRITZ!DECT 301

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Wojciech Starek

    A kiedy w domu jednorodzinnym temperatura wody CW spadnie poniżej najniższej temperatury ustawionej na termostatach dect 301 to co się dzieje, ano nic, termostaty się otwierają, lecz ciepła woda nie popłynie, ponieważ w tym systemie nie można podać sygnału włączającego pompę ciepła, czy piec na pellet czy gaz.