^
iOS macOS iPadOS watchOS tvOS HomePod ikony

Czas na aktualizację iOS 14.1

Przemysław Marczyński

20 października 2020

Nie trzeba było długo czekać na wydanie kolejnej aktualizacji do iOS 14. Po miesiącu (i czterech dniach) od wydania systemu otrzymujemy aktualizację, której numeracja zaczyna się bezpośrednio po kropce – 14.1. Dla wielu osób jest to sygnał, że system jest już gotowy do bezproblemowego używania i można już instalować go swobodnie na wszystkich urządzeniach. 

Zmiany w iOS 14.1

Aktualizacja przygotowuje nas do pojawienia się nowych telefonów, HomePoda mini oraz łada wiele niedociągnięć wieku młodzieńczego. Poprawiono błędy z widgetami na ekranie początkowym. Podczas odtwarzania wideo możliwa była zmiana jakości na niższą w urządzeniach. Problemy z wysyłaniem wiadomości e-mail. 

Interkom w HomePod i nowe funkcje

Jeśli posiadacie więcej niż jednego HomePod’a, nowa aktualizacja pozwoli na komunikowanie się między tymi urządzeniami. HomePod mini będzie mógł stać się częścią ekosystemu Apple – będzie możliwa synchronizacja ustawień Apple ID z nowym głośnikiem. Siri uzyskała więcej możliwości: zapytania o miejsce wyświetla sugestie na Mapach. Prośby o wyszukiwanie informacji mogą być kierowane do iPhone’a. Funkcja rozpoznawania głosów użytkowników dział z aplikacją Podcasty. Alarmy budzenia mogą odtwarzać nasze ulubione utwory. 

Jak wykonać aktualizację systemu iOS?

Wejdź w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia

Tu znajdziesz odpowiednie przyciski do wykonania aktualizacji. Bateria musi być naładowana na 50% lub sprzęt podłączony do zasilania. 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy