^
5G

Użytkownicy iPhone’ów 12 muszą teraz wybierać: albo 5G, albo dual-SIM

Jaromir Kopp

19 października 2020

Pisałem, już o tym, że świat nie jest jeszcze gotowy na iPhone’y z 5G. Wygląda na to, że one same również jeszcze nie są gotowe. Okazuje się, że użytkownicy będą na razie decydować: albo dwa numery, albo 5G.

5G w iPhone’ach 12 nie dla dual-SIM

Jak podaje Apple Insider, jeżeli w iPhone’ie 12 (Pro) mamy dwa numery (dual-SIM), to transfer danych na każdym z nich będzie ograniczony go 4G.

Z 5G będzie można korzystać tylko przy jednym numerze, niezależnie, czy będzie to SIM fizyczny, czy eSIM. Obecnie nie jest to raczej wielki problem w Polsce, jednak z czasem, gdy 5G zwiększy zasięg sensownego działania, wybór może być trudny. Na szczęście wiele wskazuje na to, że do tego momentu wiele się zmieni.

Apple pracuje nad 5G w trybie dual-SIM

5G nie dla iPhone 12 dual-SIM

Taką informację w późniejszym terminie podano na koncie Reddit, które jako pierwsze poinformowało o problemie z 5G przy dwóch numerach. Wg informacji pochodzących z ASW (wewnętrzny system informacji dla sprzedawców Apple), jeszcze w tym roku, za pomocą aktualizacji oprogramowania, Apple uruchomi obsługę 5G również podczas używania dwóch numerów w trybie dual-SIM.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy