^

Art Text 4

Przemysław Marczyński

15 października 2020

Słowo ma ogromne znaczenie. Jednak specjaliści od marketingu mówią, że bez odpowiedniego obrazu nie będziemy w stanie zainteresować naszych odbiorców. A jeśli połączylibyśmy tekst i świetnie wyglądającą grafikę? Już wiecie, czym przyciągnąć uwagę, a program Art Text 4 pomoże nam wzbudzić efekt „wow” zarówno na materiałach promocyjnych, jak również w domowym studio, gdy projektujemy zaproszenia na rodzinne okazje.

Jedno kliknięcie  do niesamowitego efektu

Chcemy mieć wyjątkowe rezultaty natychmiast. Art Text 4 daje nam taką możliwość, a czas, jaki musimy poświęcić na stworzenie wyjątkowego tekstu, to jeden ruch myszą. Z ponad stu dwudziestu szablonów możemy natychmiast otrzymać obłędnie wyglądającą grafikę. Wybieramy z sześciu kategorii, na jakie podzielono tak liczną grupę gotowych wzorów. Znajdziemy tu litery trójwymiarowe, płaskie, rozmyte lub wypełnione efektami specjalnymi. To jednak dopiero początek zabawy z tekstem, jaki oferuje nam program. 

Twoja kreatywność nie ma ograniczeń

Możesz wybrać trójwymiarowy tekst na ślicznym niebieskim tle. Jeśli wolisz użyć bardziej metalicznego materiału i zobaczyć, jak pada światło w trójwymiarze, to nie będzie żadnego problemu. Wiedz i pamiętaj jednak, że praktycznie każdy element tekstu i całej scenerii jesteś w stanie precyzyjnie zaprojektować. Chcemy wypełnić tekst gradientem? Klik i gotowe. Dodamy cienie, ustalimy wypełnienie, a nawet kąt, pod jakim będzie odbijać się oświetlenie. Da się wprowadzić zniekształcenia do tekstu, a nawet dodać maski.

Pomimo naprawdę dużej ilości ustawień, suwaków do sterowania i pól do zaznaczania opcji autorzy postarali się, aby każdy element był mądrze rozmieszczony w menu i nie wymagał od nas żmudnego szukania interesujących nas parametrów. Uzupełniając efekt końcowy naszych projektów, będziemy mogli dodać do projektu nasze zdjęcia oraz przygotowane obrazki wektorowe. Całe projektowanie odbywa się na warstwach. Dzięki temu będziemy w stanie lepiej zapanować nad nowymi elementami i ostatecznym wyglądem przygotowywanego tekstu.

Zachwycający efekt końcowy

Ostatni krok jest równie łatwy, jak cały proces twórczy w Art Text 4. W prawym dolnym rogu znajduje się ikona pozwalająca na dopasowanie wielkości tworzonego obrazka. Możemy skorzystać ze zdefiniowanych dla Facebooka i Twittera rozmiarów lub samemu wskazać wielkość grafiki. Na końcu wystarczy użyć dobrze znanej nam ikony do udostępniania. Stworzony tekst artystyczny możemy zapisać do pliku lub skopiować do schowka. Program oferuje również opcję eksportu grafiki 3D do Facebooka. 

Nie ma chyba łatwiejszego sposobu na stworzenie przyciągającego wzrok tekstu-grafiki. Art Text 4 jest narzędziem, które pomoże każdemu przygotować niesamowicie wyglądającą grafikę. Nie musisz znać się na projektowaniu, bo skorzystasz z gotowych szablonów. A jeśli tworzenie obrazów nie jest dla Ciebie niczym obcym, to skorzystasz z zaawansowanych opcji, aby w błyskawicznym czasie stworzyć tekst, który zachwyci Twoich odbiorców. 

Cena: 139,99 zł
Witryna: https://text.design/art-text/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy