^
AirTags

AirTags wracają na scenę. Problemy z AirPods Studio

Jaromir Kopp

15 października 2020

AirTags miały pojawić się wraz z nowymi słuchawkami na wtorkowej konferencji, jednak się ich nie doczekaliśmy. Co gorsza, termin ponoć przesunięto na 2021 roku. Będą jednak wcześniej. Niestety odwrotna sytuacja ma miejsce ze słuchawkami AirPods Studio. Te nie są jeszcze gotowe.

AirTags: ofensywa U1 UWB

Układ do łączności szerokopasmowej U1 pojawił się niemal we wszystkich prezentowanych jesienią nowych urządzeniach Apple. Jest on w Apple Watch s6 i SE i oczywiście iPhone’ach 12. Trafi też do HomePod mini.

U1 pozwala na precyzyjne określanie odległości pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem, przy minimalnym zużyciu energii. Przy okazji pozwala też na bardzo szybką transmisję danych na małe dystanse. Jest niemal pewne, że pojawi się poza Bluetooth LE w lokalizatorach Apple AirTags. Przypomnę, że będą one używać sieci stworzonej przez urządzenia Apple z aktualnymi systemami. Zgubę „namierzy” i w poufny sposób z zachowaniem pełnej anonimowości prześle informację o jego lokalizacji do właściciela mijający go iPhone, iPad, Mac. Dostęp do Znajdź mój… Apple zapewnia również niezależnym producentom, a dokumentacja jest już udostępniana.

Obsługa AirTags pojawia się ponoć w iOS 14.3, który ma trafić do użytkowników jeszcze w tym roku. Bardzo prawdopodobne, że AirTags będą towarzyszyć Macom z Apple Silicon podczas listopadowej konferencji.

AirPods Studio, problemy z nowymi funkcjami

https://twitter.com/jon_prosser/status/1316475137286385670?s=21

Niestety ponoć nowe słuchawki, których produkcja masowa miała się rozpocząć, napotkały problemy z nowymi funkcjami, które nie chcą działać, tak jak Apple je zaprojektowało. Dlatego niestety spóźnią się i nie wiadomo, czy trafią do sprzedaży przed świętami.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Macko

    Jaromir, Apple Watch SE nie ma U1. Nie ma tego w danych technicznych na stronie Apple.

    • Jaromir Kopp

      Shit… masz rację. Zawiodłem się kolejny raz na Apple 😉