^
apple event mojmac pazdziernik 2020

„Hi, Speed”, czyli Apple Event 13 października o 19.00

Jaromir Kopp

8 października 2020

Zastanawia mnie hasło towarzyszące zaproszeniom na konferencję on-line Apple. Czy iPhone’y 12 aż tak bardzo przyśpieszą? Czy AirPods Studio będą szybsze niż dźwięk? A może AirTags okażą się hipersonicznymi obiektami latającymi? Nie sądzę.

iPhone 12 znacznie szybsze, ale czy aż tak?

Wg testów i wyliczeń, iPhone’y 12 powinny przyśpieszyć o jakieś 18%. To sporo, bo i tak jeszcze konkurencja nie dogania poprzedników, ale czy aż tak, aby się tym chwalić w sloganie?

Nowe Maki z Apple Silicon?

Pokazanie ich na konferencji, byłoby prawdziwym przyśpieszeniem! To spełniłoby obietnicę ze sloganu przynajmniej na dwa sposoby: Apple Silicon jest szybciej, niż się spodziewaliście, Apple Silicon jest szybszy, niż się spodziewaliście.

Zwłaszcza w świetle ostatnich plotek o tym, że produkcja pierwszej AirPods Studio jeszcze się nie zakończyła i nie będą one gotowe na 13 oraz po doniesieniach o problemach z T2 instalowanych w komputerach z Intelem, takie przyśpieszenie miałoby głęboki sens. Bardzo bym chciał się nie mylić!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Piotr

    A może Speed oznacza, że nie zobaczymy iPhone’a 12.
    Zamiast niego w tym roku będzie iPhone 11S.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *