^
Beats Studio3 AirPod Studio

AirPods studio i HomePod mini nadchodzą

Jaromir Kopp

6 października 2020

O tych urządzeniach audio mówi się od dłuższego czasu. Teraz zbliża się ich czas premiery, a przynajmniej wszystko na to wskazuje. Być może AirPods studio, czyli nauszne słuchawki od Apple, zobaczymy jeszcze w tym tygodniu.

AirPods studio w masowej produkcji

Mijają ponad dwa lata od pierwszych przecieków i analiz dotyczących tego produktu. Pisałem o słuchawkach High-End od Apple już w lutym 2018 roku. Wygląda na to, że nadchodzi kres oczekiwań.

Wczoraj pojawiły się dwie informacje zwiastujące rychłą, być może nawet w tym tygodniu, prezentację AirPods studio. Tak mają się nazywać nowe słuchawki nauszne lub wokółuszne od Apple. „Anty hydraulik” Jon Prosser opublikował informację, że w tym miesiącu kończy się masowa produkcja pierwszej partii tych słuchawek. Dodatkowo twierdzi on, że premiera AirPods studio na stronie www Apple nastąpi nawet dziś.

W sukurs przychodzi mu Bloomberg. Raport tej szacowanej, choć zaliczającej też pewne wpadki, firmy analityczno-informacyjnej, mówi o wycofywaniu konkurencyjnych produktów z Apple Store.

Słuchawki innych firm i głośniki sukcesywnie znikają z Apple On-line Store oraz ze stacjonarnych sklepów Apple. Nie znajdziemy już Sonosów, Bose, czy innych jeszcze kilka tygodni temu dostępnych produktów, które mogą być konkurencją dla nowych słuchawek Apple, czy nowego HomePoda mini. 

Ponoć akcje Sonosa już spadły o 7% po opublikowaniu tych wieści przez Bloomberg.

HomePod mini w Polsce?

Również w polskim Apple On-line Store nie znajdziecie głośników innych firm. Jednak choć Apple różnicuje dostępność oferty w różnych krajach, to wycofanie z oferty może mieć charakter globalny i wcale nie oznaczać, że w każdym kraju pojawią się „zamienniki” od Apple. O ile co do słuchawek nie należy mieć obaw, te pojawią się u nas na pewno, to HomePod mini podobnie jak jego starszy brat, jest uzależniony od Siri.

Polska Siri się zbliża, jak już wiecie, ale czy zdąży w tym miesiącu, można mieć spore wątpliwości. Choć zawsze do momentu publikacji oficjalnej notki prasowej o nowych produktach, można mieć nadzieję.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy