^
Netflix 4k HDE w macOS 11 Big Sur

Ultra HD 4k w Netflix, jaki Mac jest potrzebny, wymagania systemowe

Jaromir Kopp

1 października 2020

Do tej pory oglądanie filmów z najwyższą rozdzielczością w serwisie Netflix na komputerach Apple nie było możliwe. Rozdzielczość 4k dla Maców była nieosiągalna. Jednak to się zmienia wraz z nadchodzącą premierą macOS 11 Big Sur.

Serwis Netflix w rozdzielczości Ultra HD 4k na Mac

Netflix uprzedzając nadchodzącą premierę macOS 11, już zamieścił na stronach Centrum pomocy wymagania, które muszą spełnić komputery, aby wyświetlać materiały 4k Ultra HD w przeglądarce.

Niestety nie wystarczy, aby nasz Mac mógł działać pod kontrolą macOS 11 i miał odpowiedniej rozdzielczości wyświetlacze, aby oglądać Ultra HD 4k w Netflix. Musi być do Mac z 2018 roku lub nowszy i dodatkowo obowiązkowym elementem jest koprocesor T2. I to też nie są wszystkie wymagania. Oto co jeszcze Netflix od amatorów najwyższej jakości wymaga:

  • Komputer Mac z systemem macOS 11.0 Big Sur.
  • Najnowsza wersja przeglądarki Safari.
  • Jeden z obsługiwanych (przez macOS 11) [przyp. red.] komputerów Mac z roku 2018 lub późniejszego, z czipem zabezpieczeń Apple T2.
  • Wyświetlacz obsługujący format 4K w 60 Hz (z połączeniem HDCP 2.2 w przypadku wyświetlacza zewnętrznego). UWAGA: każdy monitor podłączony do Twojego komputera musi spełniać te wymagania, aby możliwe było przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości Ultra HD.
  • Plan obsługujący oglądanie materiałów w jakości Ultra HD.
  • Stabilne połączenie internetowe o szybkości co najmniej 25 megabitów na sekundę.
  • Jakość odtwarzania ustawiona na wartość Automatyczna lub Wysoka.

Netflix oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że macOS 11 Big Sur jest wciąż w fazie testów beta.

UWAGA: system MacOS 11.0 Big Sur jest wciąż dopracowywany i obecnie mogą z niego korzystać tylko testerzy objęci programem wczesnego dostępu. Więcej informacji na temat systemu MacOS 11.0 Big Sur można znaleźć na stronie firmy Apple.

Osobiście do Netflixa zaglądam sporadycznie. Na oglądanie filmów mam tak mało czasu, że oferta TV+ wystarcza mi aż zanadto, a i tytuły Apple Original bardziej do mnie przemawiają, jednak wielu z Was się ucieszy z 4k w tym serwisie.

Więcej o wymaganiach Netflixa znajdziecie w Centrum pomocy

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy