^
iPhone 12 koncept

iPhone 12 mini, witaj w rodzinie!

Jaromir Kopp

25 września 2020

Już od kilku miesięcy wiemy, że Apple zaserwuje nam dodatkowy model iPhone’a w sam raz dla tęskniących za czymś małym, ale jednocześnie wymagających pierwszorzędnej wydajności. Do niedawna jednak tajemnicą pozostawała nazwa nowego modelu.

iPhone 12 mini, nazwa potwierdzona na nalepkach

Do sieci wyciekło zdjęcie nalepek, które mają znajdować się na etui dla iPhone’ów 12. I nie są to byle jakie etui, a oryginalne silikonowe od Apple, więc o pomyłce raczej nie ma mowy.

Nazwy pozostałych iPhone’ów nie zmieniają się, oznacza to, że 13 października zobaczymy:

 • iPhone 12 mini z ekranem 5,4″.
 • iPhone 12 z ekranem 6,1″.
 • iPhone 12 Pro z ekranem 6,1″.
 • iPhone 12 Pro Max z ekranem większym niż ostatnio, bo aż 6,7″.

Z nalepek dowiadujemy się jeszcze dwóch rzeczy. iPhone 12 i wersja Pro 6,1″ będą dzieliły to samo etui. Nie należy wyciągać z tego pochopnych wniosków, że 12 Pro nie będzie miał LiDAR-a. Po prostu Apple, jak i wiele innych firm przyoszczędził na matrycach i zastosował większe wycięcie z dwóch możliwych. Druga informacja to wrześniowa data produkcji widniejąca na nalepkach, co potwierdza „rychłą” premierę iPhone’ów.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Marioo

  No i tym samym sprawili, ze mieć będę duży dylemat. Przez ostatnie 2 lata używałem Maxa, ale więcej niż 6,5” to już dla mnie chyba za dużo…

  Odpowiedz
 2. pawciu

  Nie chcę mi się wierzyć, że krawędź tafli szkła będzie tak nałożona na ramkę, że byle stuknięcie w róg spowoduje zbicie szybki.
  Może przez fakt, że większość stosuje etui Apple zdecydowało się na tak dziwną konstrukcję

  Odpowiedz
  • Grzegorz

   To nie jest oficjalna grafika. Zwykła wizualizacja kogoś tam. 😉

   Odpowiedz
 3. andrzej

  W sklepie 3mk też już można kupić folie i szkła do iP12 mini i całej reszty 12.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *