^
Facebook ikona

Facebook chce Twoich wiadomości z iPhone’a!

Jaromir Kopp

25 września 2020

„Dać psu palec, a chce całej ręki”. Niestety to przysłowie sprawdza się w przypadku Facebooka. Niestety okazuje się, że dobra wola Apple jest wykorzystywana przeciw niemu.

Facebook chce Wiadomości!

Jak podaje The Information cytowany przez Mac Observer w ostatnich miesiącach kierownictwo Facebooka gwałtownie nasiliło swoją krytykę pod adresem Apple, kwestionując ograniczenia producenta iPhone’a dotyczące reklam w aplikacjach i śledzeniu użytkownika, a także prowizję od zakupów w aplikacjach. Teraz, ośmielony przez zmiany w systemach, które sugerują, że Apple zaczyna się łamać, Facebook chce coś więcej: chcę mieć możliwość, wyboru jego Messengera jako domyślnej aplikacji do wysyłania wiadomości na iPhone’ach. „Uważamy, że ludzie powinni być w stanie wybrać różne aplikacje do wysyłania wiadomości i ustawić je jako domyślnie w telefonie” powiedział Stan Chudnovsky, wiceprezes Facebook odpowiedzialny za Messengera. „Generalnie, wszystko i tak zmierza w tym kierunku”.

Chudnovksy stwierdził również, że Facebook prosił Apple przez lata, aby rozważyć wybór domyślnego programu dla wiadomości. Apple nigdy się nie zgodził.

Wg The Information, z czym nie można się nie zgodzić, iMessages Apple jest główną cechą jego systemów, która zachęca ludzi do dalszego zakupu ich urządzeń, a szyfrowanie wiadomości w aplikacji jest również jedną z podstaw zagwarantowania prywatności dla konsumentów.

Przypomnę, że już nie raz Facebook został przyłapany na kolekcjonowaniu wiadomości w swojej aplikacji, nawet niewysyłanych przez nią. Na szczęście dzieje się to tylko w Androidzie, bo on pozwala na wybór domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości. I niech tak zostanie. Apple! Nie daj się! Facebookowi i jego Messengerowi, tak jak parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. (po)ruta

  Goń Apple tego pejsatego zbuka !
  Nie po to kupowałem iPhone, aby taki pejsaty zbuk i jego inne aplikacje mnie szpiegowały !
  Apple może, ale nie pejsaty !

 2. kael

  Wykradanie danych jest karalne , dlaczego fb wolno ? Złodziejstwo czy co to jest ?

  • Jaromir Kopp

   To jest wyłudzanie zgód od użytkowników. Niestety.