^

Mniejszy notch w iPhone 12 5,4 cala?

Michał Walendowski

24 września 2020

Jak podaje Sam z kanału iupdate na platformie YouTube, iPhone 12 o przekątnej ekranu 5,4 cala może jako jedyny otrzymać mniejszy notch. Czyżby Apple chciało umieścić w najmniejszym i najtańszym modelu tego roku najbardziej zaawansowany system Face ID?

Apple chce zadbać o wrażenia wizualne

Mniejszy iPhone z notch’em to problem natury nie tylko technicznej, ale również estetycznej. Z powodu swojej wielkości na mniejszym ekranie będzie wydawał się większy niż w pozostałych modelach, co może przypisać mu łatkę najgorszego ekranu w całym zestawieniu.

Dodatkowo dochodzi kwestia techniczna, w modelach X, XS i 11 Pro miejsca po obu stronach notch’a jest naprawdę nie wiele, można sobie wyobrazić, że w przypadku ekranu 5,4 cala informacje, które już są skondensowane, musiałby być ściśnięte jeszcze bardziej.

Nie jeden się na ten model grzeje

iPhone 12 z ekranem 5,4 cala zapowiada się na bardzo pożądany model. Mówi o tym wielu youtuberów, w tym Sam z kanału iupdate, dlatego taki detal jak nieproporcjonalnie duży notch nie powinien stać na drodze do sukcesu w sprzedaży. Jak będzie naprawdę, prawdopodobnie dowiemy się już wkrótce.

Michał Walendowski

Zaczynał od rozbitego iPhone'a 2G. Ma na swoim koncie kilka publikacji, które zajmowały topowe miejsca w iBooks jak „101 trików na Twoim iPhone'ie”. Autor i właściciel strony www.pokolenieiphone.pl. Na co dzień Starszy Specjalista ds. IT, który lubuje się w iOS, a stroni od Androida.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Tom

  Nie, pewnie ten model nie będzie miał Face ID a tylko czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania/blokady tak jak nowy iPad air.

  • Michał Walendowski

   To byłaby niezła opcja w obliczu pandemii, maseczki mocno ograniczają możliwości Face ID i Apple Pay

   • tom

    Chodzilo mi o to, ze mniejszy model nie bedzie mial lepszego/mniejszego Face ID niz wieksze modele tylko nie bedzie mial go wcale. Stad mniejszy notch. Pelnowymiarowe wciecie z Face ID wygladalo by w tym modelu komicznie.

    • Michał Walendowski

     Rozumiem i zgadzam się, lepiej zastosować takie rozwiązanie, szczególnie, że pozwoli na utrzymanie ceny na poziomie entry level, bez konieczności zastosowanie dużego wcięcia. Pytanie tylko czy bez Face ID iPhone 12 mini nie trafi do jednego worka z SE 2020?