^
Apple Watch s6 w środku iFixit

Jak rozbierano Apple Watch s6. Wideo od iFixit

Jaromir Kopp

23 września 2020

Zawsze lubiłem zaglądać do środka urządzeń. Jednak kiedyś było, to zdecydowanie łatwiejsze. Wystarczył „śrubokręt”, czasem obcęgi i trochę zapału. Oczy też były lepsze. Teraz niestety bez specjalistycznego sprzętu się raczej nie obejdzie, a zapał tłumi konieczność zdejmowania okularów (krótkowzroczność). Dlatego znów się ucieszyłem, gdy iFixit wyręczył mnie w rozbebeszeniu Apple Watch s6.

Apple Watch s6 w środku na filmie

Już wcześniej pisaliśmy o tym, jakie różnice znalazł iFixit w nowej wersji zegarka od Apple. Zmian jest kilka, a najważniejszymi są: brak Force Touch (to smutne), ciut większa bateria (ok), większy Taptic engine (zagadka) oraz mniej taśm łączących ekran (fajnie). Oczywiście spodni sensor też się zmienił.

Resztę możecie zobaczyć na filmie od iFixit.

Apple Watch s6 jest o 20% szybszy od poprzednika, ma nowy sensor pozwalający na pomiar nasycenia krwi tlenek, dwa i pół raza jaśniejszy ekran w trybie „bez uwagi” oraz stale pracujący wysokościomierz. To najważniejsze zmiany.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy