^
corsairthunderbolt

Dock Corsair TBT100 na Thunderbolt 3 poprawi komfort pracy na laptopie

Przemysław Marczyński

22 września 2020

Uwielbiam swojego laptopa. Możliwość pracy w dowolnym miejscu jest nieocenionym atutem tych komputerów. Mają one jednak swoje poważne ograniczenia w bardziej zaawansowanych zadaniach. Barierą wygodnej pracy jest, chociażby mały ekran (który doceniam podczas podróży) i niewielka ilość portów. Jest na to rozwiązanie. Jeśli myślisz o wykorzystaniu laptopa do bardziej wymagających zadań , to musisz wyposażyć się w odpowiedni dock. Firma Corsair wprowadziła właśnie na rynek swój najpotężniejszy model dock’a TBT100 pozwalający zamienić laptopa w solidną platformę nieustępującą wygodzie pracy z komputerem stacjonarnym.

Dużo portów to jego atut

corsair thunderbolt

Kiedy wyjmujesz nowe urządzenie z pudełka to w pierwszej chwili już wiesz, z jakim sprzętem masz do czynienia. Corsair robi fenomenalne wrażenie (i wyśmienite myszki). Ciężkie aluminium jasno zakreśla reguły wysokiej jakości sprzętu. Zasilacz posiada długi przewód, dzięki czemu mamy duże możliwości przestawiania docka w dowolne miejsce. Corsair TBT100 to przede wszystkim dwa złącza HDMI umiejące wyświetlić ekran 4K w częstotliwości 60 Hz. Na moim ekranie miałem dokładnie takie parametry – 3840×2160 px przy odświeżaniu 60 Hz. Ilość złącz powinna zadowolić większość użytkowników, a prezentuje się następująco:
– 1x Thunderbolt 3 (do podłączenia do komputera)
– 2x USB-C 3.1
– 2x USB-A 3.1
– 2x HDMI
– czytnik kart UHS-II SD
– audio 3.5 mm.
– Gigabit Ethernet

corsair thunderbolt

Na przedniej części obudowy znajdziemy złącze USB-C oraz czytnik kart SD i włącznik. Wśród tak dużego bogactwa złącz zabrakło tylko jednego – portu na Thunderbolt 3 do którego moglibyśmy podłączyć dodatkowy dysk w tej technologii.

Wygoda

corsair thunderbolt

Wygoda użytkowania to najważniejsza cecha tego urządzenia. Dock jest duży, ale mimo wszystko zabranie go do pracy nie będzie stanowić problemu. Cała „magia” pracy z tym urządzeniem polega na podłączeniu go do komputera z portem Thunderbolt 3. Od tej pory zaczyna się magia. Laptop automatycznie jest ładowany. Możemy tu nawet doładowywać bardzo wymagające laptopy z serii Pro. Dock obsługuje moc aż 85 W. Dla mnie największym ograniczeniem laptopa jest jego ekran. Korzystając z Dock Corsair TBT100 mogę jednocześnie pracować w wysokiej rozdzielczości 4K i mieć świetną jakość odświeżania – 60Hz.

corsair thunderbolt

Praca na zewnętrznym monitorze jest wyjątkowo przyjemna. Wysokie odświeżanie zewnętrznych ekranów sprawia, że możliwości laptopa jako komputera do obróbki zdjęć czy wideo na dużych monitorach jest porównywalne do pracy na komputerze stacjonarnym. A to wszystko po wpięciu tylko jednego kabla do Twojego komputera.

Pracujesz na laptopie… musisz mieć ten sprzęt

corsair thunderbolt

Jeśli chcemy kupić jedno akcesorium, które zamieni naszego laptopa w komputer stacjonarny to bez wątpienia Corsair TBT100 będzie świetnym wyborem. Z komputera przenośnego przez podłączenie jednego kabelka Thunderbolt 3 otrzymamy pełnowartościowy komputer biurkowy. Dzięki Corsair TBT100 zachowamy wygodę mobilności laptopa i otrzymamy wydajną pracę komputera staconarnego. Obsługa dwóch monitorów bez opóźnień oraz dodatkowe złącza w naszym laptopie to nieoceniona wartość. Do tego nie będzie nam potrzebna dodatkowa ładowarka nawet przy największych i najbardziej prądożernych MacBookach Pro. A jeśli cenimy sobie na biurku wyjątkowy wygląd, który świetnie komponuje się z gwiezdną szarością naszego Maca to wybór staje się coraz bardziej oczywisty – Corsair TBT100.

corsair thunderbolt

Nazwa: Corsair TBT100
Cena: 1299,00 zł
WWW: www.corsair.com
Ocena: 5/6

Podsumowanie:
– wysoka wydajność
– dodatkowe porty: USB-C, Ethernet, USB-A
– czytnik kart SD
– komfortowa praca na dwóch monitorach 4K
– brak dodatkowego złącza Thunderbolt 3

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy