^

Profesjonalna mysz dla graczy pod macOS. Tak prezentuje się CORSAIR Dark Core RGB Pro

Przemysław Marczyński

7 kwietnia 2020

Brakowało Wam profesjonalnego sprzętu dla graczy pod macOS? Dziś ma premierę myszka CORSAIR Dark Core RGB Pro, jeden z najciekawszych „gryzoni” dla zaawansowanych graczy. Powiem Wam jednak, że ten sprzęt spodoba się także wymagającym użytkownikom dzięki niezwykłym możliwościom konfiguracji przycisków. Zapraszam na nowy materiał wideo o tej bardzo ciekawej myszce.

Zaawansowane możliwości nowej myszki CORSAIR Dark Core RGB Pro

CorsiarDarkCoreRGBPro-mojmac

Markę Corsair zna większość graczy. Ich produkt zawsze stawiane są w czołówce produktów dla tej grupy odbiorców. Nowa mysz CORSAIR Dark Core RGB Pro znów bez wątpienia wyląduje na szczycie chociażby z faktu na ogromną rozdzielczość 18000 DPI. Do tej pory dość sceptycznie patrzyłem na takie parametry. Zresztą myszki gamingowe nie były dla mnie, bo rzadko udaje mi się znaleźć wolną chwilę na cyfrową rozgrywkę.

CorsiarDarkCoreRGBPro-mojmac

Jednak w codziennej pracy z komputerem okazało się, że tak olbrzymia rozdzielczość jest równie przydatna, jak na polu walki w Counter Strike. Mysz jest niewyobrażalnie precyzyjna i działa bezbłędnie reagując na każdy nawet najmniejszy ruch. Nie wiem ile w tym zasługi nowej technologii Slipstrem Wireless gdzie opóźnienie w bezprzewodowej komunikacji wynosi mniej niż 1 ms. Jedno dla mnie jest pewnie, wiele osób doceni możliwości, jakie niesie ze sobą ta ogromna precyzja ruchu kursora.

CorsiarDarkCoreRGBPro-mojmac

Trzy sposoby komunikacji

Myszka może komunikować się z naszym komputerem na trzy sposoby:
– po kablu ISB-C
– Bluetooth
– bezprzewodowo – wykorzystując odbiornik Slipstrem Wireless

CorsiarDarkCoreRGBPro-mojmac

Dzięki takim rozwiązaniom będziemy mogli łatwo podłączać gryzonia do różnych komputerów, a nawet iPada co zobaczycie w przygotowanym materiale wideo. W zależności, jaki sposób komunikacji wykorzystujemy tak pożerana jest nasza bateria. Bluetooth da nam możliwość pracy przez 50 godzin, a bezprzewodowa technologia CORSAIR pozwoli na 36 godzin używania myszy. Jeśli mamy włączone podświetlanie wydajność akumulatora spadnie o połowę.

Kolory na myszce

CorsiarDarkCoreRGBPro-mojmac

Kolorowa mysz na biurku robi ciekawe wrażenie. Osobiście lubię spokój w mojej przestrzeni pracy, a efekty wizualne jakie mogę wyświetlać na CORSAIR Dark Core RGB Pro skutecznie przyciąga wzrok jednocześnie odrywając mnie od pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki dużej przestrzeni barw, jakie mogą pojawiać się na myszce efekt wizualny robi „WOW”. Praca w całkowitej ciemności nie stanowi zatem problemu, bo Corsair da nam odpowiednią ilość światła na biurku. Co jednak ważne, efekty te można również wyłączyć lub zostawić palącą się rolkę myszki. Każdy z elementów światła możemy dostosować dzięki aplikacji iCUE, a to dopiero początek jej możliwości.

Pełen kontrola nad myszką – program iCUE

CorsiarDarkCoreRGBPro-mojmac

CORSAIR może pochwalić się nieograniczonymi możliwościami swojej myszki. Dlaczego? Aplikacja iCUE pozwoli nam dostosować każdy jej element. Możemy tworzyć profile (i łatwo je zmieniać jednym przyciskiem myszy), w których ustalamy rozdzielczości DPI, kolory, a także własności klawiszy. Dochodzimy tu do tak spektakularnych możliwości, jak przypisanie klawiszowi polecenia przewijania strony internetowej lub uruchamiania aplikacji i wpisaniu tekstu. iCUE pozwoli zapisywać trzy profile w pamięci myszki dzięki czemu podłączając ją do dowolnego urządzenia (również iPad’a) mamy możliwość wykorzystania zaprogramowanych poleceń. To jest prawdziwy kosmos, jeśli chodzi o personalizację urządzenia i wykorzystanie myszki do przyspieszenia naszej produktywności. Co więcej, możemy tworzyć swoją bibliotekę akcji, aby później móc z niej korzystać w zależności od potrzeb. Można tu spędzić długie godziny na „oprogramowywaniu” swojej myszki. Dla mnie rewelacja!

Strona iCUEwww.corsair.com/pl/pl/icue

Nie tyle dla graczy

Nigdy nie sięgnąłbym po myszkę CORSAIR Dark Core RGB Pro bo… jest dla graczy. OK, rozumiem, że tworzymy markę pod wybrane audytorium nie rozumiem jednak dlaczego użytkownicy nie mogą mieć dostępu do tak ciekawych produktów. Wysokie DPI to świetna sprawa dająca pole do precyzyjnego ruchu myszką. Ten atut docenią graficy oraz osoby wymagające dokładnego przemieszczania się myszki na ekranie. Jeśli irytują Was kolory, to bez obaw, można je wyłączyć i mieć „zwykłą mysz” lub delikatnie podświetloną na biało gryzonia mile oświetlającego przestrzeń biurka. Jednak kolor przyda się, gdy będziemy wykorzystywać profile myszy. Każdy z nich może mieć swoją barwę, a przez to możliwości CORSAIR Dark Core RGB Pro są nieograniczone. Aplikacja iCUE zarządzająca ustawieniami myszki i przyciskami na niej pozwoli nam definiować praktycznie wszystko, co jest niepowtarzalną wartością tego urządzenia. Kiedy raz się spróbuje konfiguracji tej myszki trudno sobie potem wyobrazić pracę bez tych możliwości. Tu, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, bo funkcje Macro gdzie zapisujemy ruch i akcje myszki totalnie mogą zmienić nasz sposób pracy.  Czy zatem CORSAIR Dark Core RGB Pro jest tylko dla graczy? Zdecydowanie nie. Wymagający użytkownicy docenią jego ogromne możliwości konfiguracji i wygodę pracy oraz precyzję ruchu myszki.

CorsiarDarkCoreRGBPro-mojmac

Zapraszamy do materiału wideo na naszym kanale na YouTube.

Nazwa: CORSAIR Dark Core RGB Pro
Cena: 449 zł / 499 zł wersja SE – ładowanie indykcyjne Qi
WWW: corsiar.com
Ocena: 5+/6
Uwagi:

  • świetne wykonanie
  • niesamowity sensor o czułości 18 000 DPI
  • możliwości konfiguracji myszki
  • aplikacja iCUE do zarządzania parametrami

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. MJ82

    „Mysz dla graczy pod macOS”. Widzę tu poważny błąd logiczny.