^
iOS 14 poradnik - nowości

Jak dodać opisy w aplikacji Zdjęcia [iOS 14]

Jaromir Kopp

19 września 2020

Rozpoznawanie przedmiotów, twarzy i scen w zdjęciach działa w iOS bardzo dobrze. Dzięki niesamowitej technologii AI, cały proces analizy odbywa się w urządzaniu. Dzięki temu możemy na przykład wpisać „bal” lub „jazda rowerem” albo „lokomotywa”, a odpowiednie zdjęcia zostaną wyszukane. Jednak czasem chcemy dodać komentarze, które opisują zdjęcia i mogą służyć do ich wyszukiwania wg własnych kryteriów.

Dodawania opisów do zdjęć w aplikacji Zdjęcia iOS 14

Zdjęcia dla macOS i ich protoplasta iPhoto od lat pozwały na dodawanie opisów i słów kluczowych. Na te ostatnie w iOS i iPadOS musimy jeszcze poczekać, ale opisy, które również można traktować jak słowa kluczowe, już możemy dodać i edytować.

  • Aby dodać opis, wybierz zdjęcie.
  • Przesuń je palcem w górę, aż zobaczysz pod nim Dodaj opis.
  • Wpisz opis. Może to być nawet kilka zdać.
Jak dodać opisy w aplikacji Zdjęcia iOS 14

Opisy oczywiście synchronizują się przez iCloud i można z nich korzystać na innych naszych urządzeniach.

Tu znajdziesz: Porady i nowości iOS 14.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Rodzina

    Przydatne – bardzo dziękuję 🙂

    Czy rodzina też widzi te podpisy?