^
iOS 14 poradnik - nowości

Jak ustawić domyślną przeglądarkę (lub inną aplikację) [iOS 14]

Jaromir Kopp

16 września 2020

Nigdy nie miałem zapędów, aby podmieniać systemowe aplikacje w iOS (iPadOS) na inne. Jednak wiem, że są osoby, które o tym skrycie marzą. Teraz w czternastkach można wybrać, która aplikacja ma być domyślną dla typowych działań jak otwieranie linków do stron, czy obsługa poczty e-mail.

Jak zmienić domyślną przeglądarkę (lub inną aplikację)

UWAGA: Aplikacje, które mogą zastępować systemowe, muszą spełniać pewne warunki. Z tego powodu, tylko już zaktualizowane i sprawdzone w App Store programy mają taką możliwość. Np. w chwili, gdy to piszę, Google Chrome można ustawić jako domyślną przeglądarkę, a Operę Touch jeszcze nie.

Jak ustawić domyślną aplikację

  • Należy wejść w Ustawienia i odnaleźć program, który chcemy ustawić jako domyślny.
  • Wchodzimy w ustawienia wybranego programu np. Chrome.
  • Pukamy w Domyślna przeglądarka (Domyślny […]).
  • Wybieramy Chrome lub inny program.
Ustawienie domyślej przeglądarki

Po tym zabiegu, gdy pukniemy w link, system zapyta się np. „Mail chce otworzyć …” gdzie w miejscu kropek pojawi się nazwa aplikacji ustawionej przez nas jako domyślna.

Mail chce otworzyć Chrome

Tu znajdziesz: Porady i nowości iOS 14.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *