^
Apple Watch SE

Apple Watch SE, tańsza wersja s5

Jaromir Kopp

15 września 2020

Apple przestał serwować odgrzewane kotlety, jako „bardziej przystępne”zegarki. Tańsza wersja Apple Watch podobnie jak iPhone SE bazuje na bardzo dobrych komponentach i wygląda jak poprzedni „flagowiec”, czyli s5. Jednak została pozbawiona kilku funkcji, aby utrzymać przystępną cenę. 

Tańsza wersja Apple Watch s5

Tak jak się wcześniej spekulowało, Apple nauczony sukcesem iPhone’a SE, wprowadził do oferty tańszą wersję zegarka, ale wyposażoną w nadal bardzo sprawne podzespoły. W celu obniżenia ceny pozbawiono Apple Watch SE możliwości badania EKG i stale święcącego ekranu. Reszta parametrów pozostaje jak w s5, również kompas.

 • Ceny:
  40 mm – 1299 zł, LTE – 1549 zł
  44 mm – 1449 zł, LTE – 1699 zł.
 • Ceny s3 bez zmian (od 999 zł).

Uwaga! Nadal będzie dostępny w sprzedaży Apple Watch s3.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Adam Konopka

  Apple nie zakończył odgrzewanych kotletów bo te zegarki to odgrzewane kotlety. Planowałem zakup ale zrezygnowałem, gadżet bez sensu i szkoda kasy. Wolę kupić za tę cenę jakieś wartościowe program na maca lub ipada.

  • Jaromir Kopp

   A dla mnie to jedno z najlepszych urządzeń od Apple. DO tego ratuje życia i zdrowie.

 2. pawciu

  To nie jest S5 a raczej S4 z nowszym prockiem. S5 różniła się od S4 ekranem Always On Display, a SE tego przecież nie ma.