^
Apple Watch pride

Tani Apple Watch już w tym roku? Czego w nim zabraknie?

Jaromir Kopp

7 września 2020

Znów nasilają się plotki na temat taniej wersji Apple Watch. Jednak tym razem mówi się, że jej premiera nastąpi wraz z „flagowcami” s6. Wbrew temu, co piszą niektóre blogi, nigdy nie miał on być stworzony na bazie s3, ale jedynie go zastąpić, a teraz okazuje się, że być może uzupełnić. Szykuje się naprawdę bardzo interesująca oferta.

Tańszy, szybki, ale bez EKG

Tak jak już wcześniej pisałem, konstrukcja Apple Watch, który ma zastąpić w ofercie „odgrzewane kotlety”, czyli poprzednie, zazwyczaj o dwie generacje starsze modele, tym razem będzie znacznie nowsza. Wzorem iPhone’a SE, Apple zaoferuje całkiem nowoczesną konstrukcję, bazującą na Apple Watch s5, ale pozbawioną pewnych funkcji. Jednocześnie pierwszy raz pojawiły się informacje o tym, że model s3 pozostanie w sprzedaży. Zrobi się tłoczno!

Pod topór w „Apple Watch SE” ma pójść EKG. Jest to wspaniała i ratująca życie wielu osobom funkcja, ale i tak niezalecana dla młodzieży. Dodatkowo wiele schorzeń serca wykrywa sam pulsometr. Za to dla młodszych cena zegarka jest bardzo ważna.

Apple już się przekonało, za pomocą kolejnego wcielenia iPhone’a SE, że ludzie chcą sprawnie reagujących urządzeń, z „bebechami” na czasie, często przymykając oko na brak bardziej wyrafinowanych funkcji. I taka ma też być tania wersja Apple Watch 2020. Odziedziczy obudowę po s5 (tak jak SE 2020 po iPhone 8), zapewne też wnętrzności, ale dla obniżenia ceny zostanie pozbawiona dla niektórych ważnej, dla innych całkiem zbytecznej funkcji EKG.

Apple Watch s3 nadal w ofercie?

Wcześniejsze plotki sugerowały, że tania wersja Apple Watch ma również występować w wariancie z modemem 3G/LTE.

Co sądzicie o takim produkcie? Jaka cena by Was do niego przekonała? Taka jak obecnie za Apple Watch s3? A co sądzicie o możliwości pozostawienia s3 w ofercie? Jaka jego cena wydawałaby Wam się w takiej szerokiej ofercie zachęcająca? A co jeżeli Apple Watch s6 będzie wyraźnie droższy od obecnego s5?

Jeżeli plotki o trzech liniach Apple Watch w ofercie się potwierdzą, a ich ceny będą odpowiednio dobrane, to Apple Watch rozpowszechni się jeszcze bardziej, umacniając się na pozycji lidera smart zegarków, choć działa wyłączenie w ekosystemie Apple.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy