^
OWC Mercury Elite Pro Dual

OWC prezentuje Mercury Elite Pro Dual

Przemysław Marczyński

7 września 2020

Koniec problemów z ilością miejsca na dysku i brakiem portów. OWC zaprezentował nowe urządzenie pozwalające wyposażyć nasz komputer nawet w 32 TB danych. Dodatkowo będziemy mogli skorzystać z trzech portów o transferze 10Gb/s.

Wydajna stacja danych

Do nowego OWC Mercury Elite Pro Dual będziemy mogli włożyć dwa dyski o łącznej pojemności 32 TB. Urządzenie obsługuje zarówno nośniki talerzowe o wymiarze 3.5 cala jak równie zyski SSD (2.5 cala). Maksymalna prędkość przesyłania danych sięga 1026 MB/s. Sprzęt jest w stanie obsłużyć technologię RAID, dzięki której dyski w stacji mogę wykonywać dla większego bezpieczeństwa swoje kopie.

Dodatkowe porty USB

OWC Mercury Elite Pro Dual

Nowe centrum danych od OWC posiada dodatkowe trzy złącza do wykorzystania przez zewnętrzne akcesoria. Mamy tu zarówno porty USB-C typ C (3.2) jak również port USB-A (3.2). Urządzenie potrafi zarówno obsługiwać przesył danych, jak i również naładuje swój telefon.

Ceny Mercury Elite Pro Dual

OWC Mercury Elite Pro Dual

OWC na swojej stronie oferuje za urządzenie z dyskami talerzowymi o pojemności 2 TB w cenie 249 dolarów. Chcąc skorzystać z najtańszej wersji z dyskiem SSD zapłacimy 349 dolarów za 1 TB. Najdrożej wychodzi konfiguracja z 8 TB dysków SSD – 1949 dolarów. Natomiast najpotężniejsza odsłona dysków HDD o pojemności 32 TB kosztuje 1199 dolarów.
Świetną informacją jest fak, że można kupić samą kieszeń na dysk. Wówczas mając swój wlany nośnik bez problemu umieścimy go w urządzeniu. Wówczas za urządzenie przyjdzie nam zapłacić 149 dolarów.

Oficjalna stron sklepumacsales.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy