^
aplikacje przydatne w nauce

Aplikacje przydatne w nauce

Mariusz Bugajski

3 września 2020

Początek roku szkolnego mamy już za sobą. Dlatego to dobry czas na przedstawienie kilku aplikacji, które pomogą zorganizować się podczas nauki. Na przestrzeni ostatnich 8 lat szukałem różnych narzędzi, które w mniejszym lub większym stopniu pomagały mi być bardziej zorganizowanym uczniem. Zestawienie to zawiera aplikacje, z których sam korzystałem na różnych etapach edukacji.

Przypomnienia

aplikacja-przydatne-w-nauce-przypomnienia

Systemowe przypomnienia były dla mnie podczas studiów miejscem, w które trafiały ważne rzeczy, o których powinienem zostać powiadomiony o określonej porze, np. wieczorne przypomnienie o wydrukowaniu podesłanych przez prowadzącego materiałów na najbliższe zajęcia.

W ten sposób odciążałem swoją głowę z konieczności pamiętania o takich rzeczach i zmniejszałem prawdopodobieństwo zapomnienia o nich.

iStudiez Pro Legendary Planner

aplikacja-przydatne-w-nauce-istudiez

W czasie studiów aktywnie korzystałem z iStudiez Pro Legendary Planner. Przez pewien okres czasu była moją główną aplikacja do zarządzania oraz organizowania spraw związanych ze studiami. Aplikacja ta posiada wiele przydatnych funkcjonalności takich jak:

  • możliwość dodawania planu zajęć,
  • pogląd ile pozostało czasu do końca obecnych (to była najlepsza funkcja 🙂 ),
  • możliwość tworzenia wizytówek nauczycieli,
  • dodawanie notatek do przedmiotów.

Funkcja tworzenia wizytówek sprawiała, że zawsze miałem pod ręką adres e-mailowy danego wykładowcy. Co zdecydowanie ułatwiało korespondencje z prowadzącymi.

Witryna aplikacji

Microsoft Office Lens

aplikacja-przydatne-w-nauce-ms-office-lens

To kolejna aplikacja z której korzystałem podczas mojej edukacji. Wiele razy zdarzało się, że musiałem przesłać jakieś materiały i chciałem, aby były czytelne i dobrze wyglądały. Początkowo z pomocą przychodziła mi aplikacja Microsoft Office Lens, która pozwala zamienić zwykłe zdjęcie w ksero za pomocą odpowiednich filtrów. Po nałożeniu filtru, powstały obraz jest zdecydowanie bardziej czytelni i wygląda dużo lepiej niż zwykłe zdjęcie.

Witryna aplikacji

Scanner Pro: PDF Scanner App

aplikacja-przydatne-w-nauce-scanner

To druga aplikacja, która pomaga podczas przesyłania obrazów. Jak już wspominałem, początkowo korzystałem z Microsoft Office Lens, jednak z czasem zamieniłem aplikację od firmy z Redmond na Scanner Pro: PDF Scanner App. Moim zdaniem zdjęcia dokumentów przefiltrowane przez tę aplikację, wyglądają jeszcze lepiej niż przez Microsoft Office Lens. Dlatego mój ostateczny wybór padł na tę aplikację.

Witryna aplikacji

Podsumowanie

Wydaję się, że to tylko cztery aplikacje. Jednak drzemie w nich olbrzymi potencjał, dzięki któremu edukacja staję się przyjemniejsza. Pierwsze dwie aplikacje odpowiadają za zbieranie informacji i ich odpowiednie organizowanie. Dwie kolejne pomagają w przesyłaniu materiałów do znajomych i prowadzących.

Dzięki tym aplikacjom moja edukacja była zdecydowanie prostsza i rzadko kiedy zdarzało mi się o czymś zapomnieć. Przesyłane przeze mnie materiały wyglądały dużo lepiej niż zwykłe zdjęcia. Na podstawie moich doświadczeń, polecam wszystkim wymienione powyżej aplikacje.

Mariusz Bugajski

Na co dzień programista, redaktor i bloger. Człowiek, którego pasją jest programowanie oraz cały świat IT z naciskiem na firmę Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Paweł Nyczaj

    Dodam, że nowa aplikacja Microsoft Office dla iOS integrująca dotychczas oddzielne apki Office w jednej aplikacji zawiera także Lens. Do zamiany skanu na tekst fajny jest też Voice Dream Scanner. To jest wygodne wraz z apką Voice Dream Reader, która pozwala łatwo słuchać tekstu za pomocą VoiceOver