^
iOS 14

iOS 14: data oficjalnej premiery

Jaromir Kopp

1 września 2020

Zazwyczaj nową dużą aktualizację iOS Apple udostępniał wraz z premierą iPhone’ów. Tym razem przyjdzie nam na iPhone’y dłużej poczekać. Czy będzie to miało wpływ termin publikacji iOS 14? Nie sądzę.

Apple Watch s6 z watchOS 7 wymagają iOS 14

W tym roku WWDC odbyło się trochę później niż zazwyczaj. Jednak, choć w systemach jest dużo zmian, to jakość bet była znacznie lepsza niż w poprzednich latach. Dlatego o dwa tygodnie późniejsze WWDC, nie powinno mieć wpływu na ukończenie iOS 14 oraz towarzyszących mu iPadOS 14, watchOS 7 i tvOS 14.

Dodatkowo premiera Apple Watch s6 jest zapowiadana na tydzień zaczynający się 7 września. Czyli już niebawem. Ponieważ w poniedziałek, Apple prawie nigdy nie prezentuje nowych produktów, a dodatkowo w USA jest święto,

to premiera Apple Watch i najprawdopodobniej iPada (nie wiadomo czy Air) odbędzie się 8 września. Możliwe, że zobaczymy też długo wyczekiwane AirTags.

Premiera nowych zegarków wymusza premierę iOS 14. Bez niego nie da się używać watchOS 7, który będzie na Apple Watch series 6 preinstalowany. Zazwyczaj po premierze mijało kilka dni, zanim zegarki trafiały do sprzedaży.

Dlatego najbardziej prawdopodobnym terminem wypuszczenia iOS 14 jest koniec przyszłego tygodnia lub następny tydzień rozpoczynający się od 14 września. Osobiście stawiam na 10 lub 15 września.

I jak? Czekacie na iOS 14, przebierając nogami, czy jest w Was więcej androidowca i windziarza?

Przypomnę, że iOS 14 wzbudza strach i panikę w zarządach Facebooka i Google’a. Choćby z tego powodu jest godny szybkiej instalacji.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Paweł Nyczaj

    Czekam na iOS 14, ale ciekaw jestem, czy firma Niantic nie zbanuje na nim gry Pokemon GO. Wiadomo, że chodzi o możliwość podawania przez system aplikacjom mniej dokładnej lokalizacji, co akurat jest sprzeczne z podstawową zasadą działania gier opartych na dokładnej lokalizacji. moim zdaniem wyjściem nie jest banowanie aplikacji w nowym iOS, tylko wyświetlenie komunikatu, że akurat ta aplikacja do prawidłowego działania wymaga dokładnej lokalizacji. Jednak w iOS 14 wielu aplikacjom, które chcą dostępu do lokalizacji chętnie podam mniej dokładne dane lokalizacyjne, bo wystarczy im przybliżona lokalizacja

  2. Paweł Nyczaj

    Czekam też na AirTag, którym zastąpię lokalizator Tile. Będzie o jedną aplikację w systemie mniej, a to też się liczy, gdyż AirTag skorzysta z systemowego lokalizatora

  3. Andrew

    spekulacje i spekulacje oraz bzdety