^
Music Quiz

„Jaka to melodia”, czyli powrót Music Quiz w iOS 14

Jaromir Kopp

31 sierpnia 2020

Jeśli miałeś kiedyś iPoda z Click Wheel, być może pamiętasz mini grę o nazwie Music Quiz, która polegała na odgadnięciu, jaki utwór jest odtwarzany. Dzięki iOS 14 Apple po cichu ożywił tę grę.

Music Quiz za pomocą Skrótów

Zabawa podobnie jak za czasów iPoda z klikanym kółkiem polega na rozpoznaniu utworu z własnej biblioteki. Słuchamy propozycji, a Skrót wyświetla nam 5 tytułów utworów wraz z wykonawcą i okładką płyty. Jeżeli mamy w bibliotece muzycznej porządek, to jest to pewne ułatwienie.

Music Quiz runda

Jeżeli masz już iOS 14, a ostatnie bety działają w zasadzie bez zastrzeżeń, to Music Quiz znajdziesz w aplikacji Skróty (jeżeli jeszcze jej nie masz to pobierz z App Store) w zakładce „Moje skróty”. Najszybciej, będzie, gdy pole szukaj „Music Quiz”.

Gdy masz sporą bibliotekę muzyczną, a można do niej dodawać utwory z Apple Music, jaki i własne wgrane przez iTunes lub Muzyka na komputerze, to taki quiz może Cię mocno zaskoczyć, gdy wygrzebie z zakamarków biblioteki jakiś zapomniany utwór.

Po pięciorundowym quizie możesz pochwalić się swoim wynikiem przed innymi. Mi 5/5 udało się uzyskać dopiero w 4 podejściu.

iPod Music Quiz

Warto zaznaczyć, że na iPodzie quiz był jednak znacznie bardziej rozbudowany i rozwijał się wraz z nowymi iPodami „klasycznymi”. Jednak ten Skrót od Apple, każdy może sam rozbudować, np. dodając punkty za czas potrzebny do odgadnięcia, czy dodając rundy.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy