^
Eve for HomeKit My Cameras

Eve for HomeKit zaktualizowana! Nowy widok kamer

Jaromir Kopp

21 sierpnia 2020

Z najnowszej aktualizacji darmowej aplikacji Eve for HomeKit oznaczonej numerem 4.5 najbardziej ucieszą się posiadacze kamer zgodnych z HomeKit.

„Moje kamery”

Aktualizacja dodaje nowy widok dla kamer dostępnych w naszym domu przez HomeKit. Na ekranie głównym aplikacji, gdzie mamy ulubione akcesoria i usługi, pojawia się ikona oznaczona „My Cameras”. Oczywiście tylko wtedy gdy mamy jakieś kamery HomeKit.

Eve for HomeKit My Cameras pion

Jej puknięcie otwiera widok wszystkich kamer. Działa on w poziomie i pionie, a obraz jest wyświetlany na żywo. Puknięcie w podgląd konkretnej kamery powiększa jej obraz na cały ekran.

Dodatkowo możemy z poziomu aplikacji Eve dodać skrót „Show My Cameras in …” do Siri i ekran z podglądem wywoływać wybraną dla tego skrótu komendą głosową Siri.

Eve app z widkiem kamer

Aktualizacja Eve Cam

Przy okazji aktualizacji aplikacji, pojawił się nowy firmware dla kamery Eve. Pozwala on w końcu na obrócenie obrazu i montaż kamery do sufitu.

Przypomnę, że Eve for HomeKit jest dostępna za darmo i działa ze wszystkimi akcesoriami HomeKit, nie tylko tymi od Eve. W przypadku automatyzacji i scen znacznie przewyższa systemową aplikacje Dom. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy