^
Alexa Echo

Informacja biura prasowego Amazon o naprawionych podatnościach Alexa

Jaromir Kopp

19 sierpnia 2020

Kilka dni temu pisaliśmy o podatnościach asystenta Alexa odkrytych przez analityków z Check Point. Właśnie dostaliśmy informację z biura prasowego Amazon, dotyczącą wspomnianych luk w systemie Alexa.

Usterka naprawiona, na szczęście nie zdążono z niej skorzystać

Bezpieczeństwu naszych urządzeń nadajemy najwyższy priorytet i doceniamy pracę niezależnych badaczy, takich jak Check Point, którzy zgłaszają nam potencjalne problemy. Naprawiliśmy usterkę wkrótce po tym, jak zwrócono nam na nią uwagę i stale wzmacniamy też nasze systemy. Nie są nam znane żadne przypadki wykorzystania jej przeciwko naszym klientom ani ujawnienia jakichkolwiek informacji o nich.

Biuro prasowe Amazon.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy