Orange jako drugi operator w Polsce, po Play, uruchomił system płatności za usługi Apple w rachunku telefonicznym. Na razie usługa jest uruchomiona w formie pilotażowej, ale już można z niej korzystać.
Po włączeniu rozliczania przez telefon komórkowy jako metody płatności na koncie Apple ID, opłaty za usługi oraz zakupy aplikacji, gier i filmów będą doliczane do faktury za abonament. Będziemy opłacać je tak samo, jak rachunek. Dla bezpieczeństwa ustalono limit na zakupy tą metodą w wysokości 300 zł miesięcznie.
Z usługi można korzystać, gdy ma się zawartą umowę abonamentową z Orange.
W największym skrócie: opłata za aplikację lub usługę jest doliczana do faktury Orange. Nie musisz podawać swoich danych, numeru karty płatniczej, czy konta bankowego. Nie ma też potrzeby logowania się czy wypełniania formularza. W przypadku doliczenia opłaty do faktury Orange wystarczy kilka kliknięć, a odpowiednia kwota zostanie uwzględniona w najbliższej miesięcznej fakturze za abonament.
Bezpieczna forma płatności – nie musisz podawać żadnych swoich danych przy kolejnych zakupach w App Store.
Nie musisz martwić się wysokimi rachunkami za zakupy w App Store – Twój limit miesięczny dla serwisów Apple wynosi 300 zł.
Twoja płatność jest odroczona. Zakupioną aplikację opłacisz dopiero wraz z miesięcznym rachunkiem za usługi Orange.
Możesz z łatwością kontrolować wydatki na zakupy w App Store – wszystkie kwoty znajdziesz na miesięcznej fakturze za usługi elektroniczne.
Tak chwali tę metodę płatności Orange w komunikacie prasowym.
Pamiętajcie, że kolejność metod płatności na liście ma znaczenie. Przy automatycznym pobieraniu opłat za usługi, Apple zaczyna od tej najwyżej na liście (z wyłączeniem Apple Pay, bo ona zawsze wymaga zatwierdzenia przez użytkownika). Dlatego, jeżeli macie kilka metod, to Telefon komórkowy przenieście na górę zaraz pod Apple Pay (jeżeli używacie).
Ta forma może być bardzo interesująca dla mniejszych firm, aby wpisać w koszty, wydatki związane z działalnością, poniesione np. w App Store. Jednak zapewne pojawią się problemy księgowe, jak uzasadnić lub wydzielić z faktur koszty zakupu usług rozrywkowych np. Apple Music, czy Netflix. Możecie dzielić się swoimi pomysłami w komentarzach.
Jak to wygląda na rachunku, postaram się opisać za miesiąc.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.