^
iOS 14

iOS 14 beta 4 (deweloperska): nowości i powroty!

Jaromir Kopp

5 sierpnia 2020

Mija już półtora miesiąca od udostępnienia pierwszej deweloperskiej bety iOS 14. W tym czasie Apple wypuściło już cztery wersje. Choć jak to bety, zawsze sprawiają problemy, to już pierwsza beta iOS 14 była wyjątkowo stabilna, oczywiście porównując do wersji testowych iOS z poprzednich lat.

Powrót 3D Touch w iOS 14 beta 4

To bardzo subiektywny nagłówek, bo wielu z Was już może nie pamiętać, co to znaczy. Dla mnie brak 3D Touch przez dwa tygodnia oznaczał spore męczarnie podczas używania nieudolnej namiastki kursora 3D Touch na klawiaturze w iPhone. Ta wywoływana spacją jest znacznie mniej wygodna. Inne funkcje 3D Touch też powróciły.

Będąc przy powrotach:

 • Wróciła (względem wersji stabilnych) obsługa „Powiadomień o narażeniu”, czyli wspólny projekt ostrzegania o możliwych narażeniach na kontakt z osobami chorymi na COVID-19, który narodził się w Szwajcarii i zawędrował do Apple i Google’a. Teraz w Ustawieniach jest osobna sekcja dla tych powiadomień.
 • Powrócił też widżet pogodowy, który w becie 2 zniknął w nieznanych okolicznościach.
Nowe widgety w iOS 14 beta 4

Nowości w iOS 14 Beta 4 dev:

 • Nowy widżet TV z propozycjami filmów.
 • Ekran powitalny w Notatkach (wszystkie systemy).
 • Znacznie poprawione wyszukiwanie w systemie. Teraz po wpisaniu frazy, najpierw system sprawdza to, co mamy w naszych zasobach, a dopiero na końcu pojawiają się propozycje z sieci.
 • LiDAR w iPad Pro automatycznie ocenia wysokość osoby (miarka).
 • Inne drobiazgi jak nowa ikona Pogody, czy szare tło listy widżetów.
Lepsze wyszukiwanie w iOS 14 beta 4

Jeżeli znajdziecie coś jeszcze, piszcie. Ja swoją nikłą spostrzegawczość wsparłem listą z Apple Insider.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. OLek

  Wiele artykułów poświęcacie wersjom beta systemów. Obawiam się, że uważacie iż temat nowości przedstawiacie szerokiemu gronu czytelników. Mnie jednak a może i wielu więcej opisy beta nowości kompletnie nie interesują do czasu aż nie zainstaluje oficjalnej wersji iOS 14.
  Uprzejmie proszę o powtórzenie wszystkich artykułów o nowościach w iOS 14 po wypuszczeniu przez Apple oficjalnej wersji.

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   To całkiem dobry pomysł, zweryfikuje się, czy aby Apple czegoś nie zmienił i można powtórzyć.

   Odpowiedz
 2. Matt

  A dla mnie jak najbardziej są przydatne, bo sam korzystam z bety i fajnie samemu posprawdzać nowości, a potem zobaczyć artykuł i zweryfikować swoją spostrzegawczość.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.