^
Aqara G2H HomeKit

Aqara G2H aktualizacja kamery HomeKit i aplikacji

Jaromir Kopp

4 sierpnia 2020

Aqara G2H już nie musi straszyć chińskimi komunikatami. Najnowsza aktualizacja aplikacji oraz oprogramowania sprzętowego w Aqara G2H dodaje komunikaty w języku angielskim i nie tylko.

Aqara G2H problem z aktualizacją i rozwiązanie

Nowa aplikacja jest oznaczona numerem wersji 2.1.2, a firmware 2.0.7 (poprzedni 2.0.6). Poza komunikatami głosowymi w języku angielskim aktualizacja ma poprawić jakość obrazu po ciemku i usuwa inne znane błędy.

Aktualizację przeprowadzamy w aplikacji Aqara i oczywiście jest ona możliwa w trybie HomeKit, bez zakładania konta i logowania się do chińskich, czy jakichkolwiek innych serwerów Aqara.

Wystarczy stanowczo odmówić logowania i zakładania konta, wybrać tryb HomeKit (only), potwierdzić z dwa razy (Chińczycy bardzo chcą nas od tego odwieść), dać aplikacji dostęp do danych domu i wejść w listę akcesoriów. Znajdziecie tam te od Aqary w moim przypadku jedną kamerę.

Dalej wchodzimy w informacje o kamerze i funkcję aktualizacji firmwaru.

Niestety ta może przebiegać różnie. Często zatrzymuje się przy 88% i nie chce iść dalej. Jednak jeżeli wyłączymy i włączymy kamerę (upewniając się wcześniej, że po udanej lub nie aktualizacji, jest dostępna w HomeKit) może się okazać, że pochwali się ona aktualną wersją oprogramowania, choć z czasem znów może pojawić się stary numer wersji. Podobnie głupieje aplikacja Aqara. W niej, choć widnieje już nowy numer, nadal aktywna jest opcja aktualizacji.

Osoby bardziej odważnie niż ja, mogą efekt tego zamieszania sprawdzić, logując się do chińskiego serwera. Powinna wtedy w aplikacji Aqara pojawić się możliwość wyboru języka komunikatów (chiński lub angielski).

Aqara G2H Dodatkowe usługi i charakterystyki HomeKit

Gdybyście mogli sprawdzić za pomocą np. aplikacji Controller for HomeKit, jakie mieliście usługi przed i po aktualizacji. Ja niestety za późno wpadłem na ten pomysł i choć mam wrażenie, że coś przybyło, to nie mam pewności.

Zrzuty ekranu możecie umieścić na naszej grupie 4HomeKit, na którą przy okazji serdecznie zapraszam.

Aqara G2H HomeKit Gereway service

Jeżeli macie jeszcze jakieś inne akcesoria wymagające mostka Aqara, to możecie również sprawdzić, czy ustawienie „New Accessory Permission” w usłudze Gateway nie uruchomi czasem trybu parowania. Będę wdzięczny za informacje.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *