^
TV logo

Podniebna TV+, czyli umowa Apple z American Airlines

Jaromir Kopp

3 sierpnia 2020

Apple rozszerzyło swoją umowę z American Airlines. Teraz dodatkowo pasażerowie podczas lotu będą mogli oglądać na pokładzie samolotów produkcje z oferty Apple TV+.

Za darmo przez Wi-Fi do Twojego urządzenia

Czasy, kiedy wsiadając do samolotu rejsowego, mieliśmy obowiązek wyłączyć „nadajniki” w naszych urządzeniach, czyli włączyć „tryb samolotowy”, jak widać, już minęły, choć sama nazwa tej nadal przydatnej, ale w innych sytuacjach funkcji pozostała.

Nowa opcja w American Airlines rozrywki jest dostępna dla każdej osoby podróżującej samolotem, wyposażonej w urządzenie obsługujące sieć Wi-Fi na lotach, które mają dostęp do Internetu. Nie trzeba jednak płacić za Internet, aby móc korzystać z transmisji strumieniowej — wystarczy aplikacja AA na telefonie lub tablecie. Można też odwiedzić aainflight.com na swoim notebooku.

Ponadto, jeśli samolot, którym odbywa się lot, jest wyposażony w panele rozrywkowe w oparciach foteli, na ekranie pojawi się wybór Apple Originals. Należy pamiętać, że coraz mniej samolotów American Airlines ma ekrany w oparciach foteli, więc warto pamiętać, aby BYOD (przynieść własne urządzenie). Na szczęście większość odrzutowców ma gniazda zasilania lub porty USB, a przewoźnik pracuje nad zainstalowaniem jeszcze większej liczby gniazd w kolejnych samolotach.

Nie wszystkie produkcje Apple będą dostępna na pokładach samolotów. Lista będzie się zmieniać co miesiąc. Od 1 sierpnia można oglądać: The Morning Show, Defending Jacob, Dickinson, For All Mankind, Ghostwriter, Helpsters, Home Before Dark, Little America, Mythic Quest: Raven’s Banquet, Oprah’s Book Club, Snoopy in Space.

Cieszycie się?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.