^
MacBook Air 2020 wiosna

Znamy pojemność baterii nadchodzących MacBooków z ARM

Jaromir Kopp

29 lipca 2020

W bazach publicznych regulatorów pojawiły się informacje o baterii nieznanego modelu komputera Apple. Bardzo możliwe, że dotyczą one już nieuchronnie się zbliżających modeli z Apple silicon.

4,380 mAh, 49,9 Wh, zupełnie jak w obecnym MacBook Air

Pojemność i parametry baterii, która pojawiła się w rejestrach regulatorów w Chinach i Danii jest znana z MacBooka Air. Jednak oznaczenie modelu A2389, który umieszczono we wpisach, nie było jeszcze użyte. Zapisy pojawiły się w połowie lipca, czyli są całkiem nowe.

Wiele wskazuje na to, że jest to nowy model MacBooka Air, który będzie wyposażony w procesor Apple silicon. Spodziewamy się ich premiery już w październiku tego roku.

W zasadzie identyczne parametry baterii mogą świadczyć o tym, że Apple zdecydował się na użycie, zresztą dopiero co odświeżonych komponentów z obecnego modelu.

Czym zatem zostaniemy zaskoczeni poza nowym procesorem?

Bardzo możliwe, że wydajnością i czasem pracy na baterii. Jak już wcześniej wyliczałem, jeżeli plotki się potwierdzą, to nowy MacBook z Apple silicon nawet w trybie emulacji może doganiać obecne MacBooki Pro 16″. Oczywiście Apple, jest w stanie sprawić psikusa i zastosuje skromniejszą, niż spodziewaną konfigurację procesora na bazie A14, ale, tak czy siak, komputer będzie zdecydowanie szybszy od obecnego modelu.

Możliwe, że zostaniemy zaskoczeni też ceną. Użycie takich samych komponentów, ale tańszego procesora pozwoli obniżyć cenę. To znów zachęci kupujących, którzy nie są uzależnieni od oprogramowania dla Intela. To z kolei zmotywuje deweloperów do bardziej wytężonej pracy nad przystosowaniem aplikacji.

Oby Apple miał równie „chytry” plan.

Przy okazji, zastanawiam się, czy Apple, aby nie zmieni nazwy MacBooków, tak jak kiedyś po wprowadzeniu Intela zrezygnowała z PowerBook. Macie jakieś propozycje?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy