Kategorie Aktualności

Czy to początek końca Intela? Dział technologiczny do restrukturyzacji

Intel wydaje się tkwić w naprawdę w dużych tarapatach. Za co się ostatnio weźmie, to albo opóźni, albo nie dokończy. Tak też jest z jego procesorami w technologii 7 nm, a wcześniej było z modemami.

Kolejne opóźnienia, będzie restrukturyzacja w Intelu

Intel w poniedziałek zapowiedział szereg kluczowych zmian organizacyjnych w swojej jednostce technologicznej. Główna zmiana polega na podziale grupy technologicznej Intela na pięć odrębnych zespołów. Następuje ona kilka dni po tym, jak producent chipsetów potwierdził, że jego procesory 7 nm — po raz kolejny — zostaną opóźnione o sześć miesięcy. W sumie to już niemal rok obsuwy względem zakładanego planu.

Dr Ann Kelleher zastąpi jako szefowa działu rozwoju technologicznego, który zajmuje się wdrażaniem technologii 7 i 5 nm Dr Mike Mayberriego. Ten z końcem roku ma odejść po 36 latach pracy w Intelu. Nie są to jedyne zmiany w tej firmie

Wcześniej też kiepsko

Przypomnę, że rok temu Apple kupił dział Intela zajmujący się modemami po tym, jak Intel stracił szanse na stworzenie urządzeń 5G w odpowiednim terminie. To był znaczny cios wizerunkowy dla Intela, a dla Apple okazja „zakupu” kilkuset specjalistów w dziedzinie elektroniki i łączności.

Jeszcze wcześniej problemy z utrzymaniem jakości i licznymi błędami w architekturze Skylake, które wykryli inżynierowie Apple wg byłego wysoko postawionego pracownika Intela, przyśpieszyły decyzję Apple o przejście na własne procesory.

Apple silicon to kolejny cios dla Intela, znacznie większy niż utrata prestiżowego klienta. Przypomnę, że Microsoft już ma wersję Windows dla ARM, więc tylko kwestią czasu jest bardziej powszechna ucieczka z architektury Intela.

Oj nie są to łatwe czasy dla tej firmy. Intel Outside!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

1 rok temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

1 rok temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

1 rok temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

1 rok temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

1 rok temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

1 rok temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.